اعزام ۱۱۰ تانکر آب سیار برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی


اعزام ۱۱۰ تانکر آب سیار برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تشریح خدمات این وزارتخانه در پایانه های مرزی از برپایی 6 قرارگاه مرکزی برای خدمات رسانی به زائران کربلا در مراسم اربعین امسال خبر داد.


به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «سید یعقوب مرادی» درباره پست های مرکزی وزارت نیرو در پایانه های مرزی اربعین گفت: جلسه هماهنگی در ستاد بازسازی ساختمان های عالی وزارت نیرو برگزار شد. . ارائه خدمات صنعت آب و برق به زائران اربعین حسینی در پایانه ها و شهرهای مرزی و در مسیر پیاده روی اربعین در داخل ایران و عراق با شرکت های مادر تخصصی هر ساله از بدو تاسیس.


وی ادامه داد: در این راستا این ستاد 6 پایگاه مرکزی اربعین وزارت نیرو در پایانه های مرزی خسروی در استان کرمانشاه، استان مهران ایلام، چذابه و شلمچه در استان خوزستان، ریمدان و میرجاوه در سیستان و بلوچستان ایجاد کرد. استان و اتاب عراق حدود یک ماه مانده به روز اربن و بر اساس مصوبات کمیته زیرساخت اربن وزارت کشور و ستاد ملی بازسازی حرم به ارائه خدمات می پردازد.


رئیس اداره بازسازی ساختمان های بلندمرتبه EM EM خاطرنشان کرد: ایستگاه های خدمات و بهره برداری آبرسانی و توزیع پایدار آب شرب، سیستم های زهکشی فاضلاب، تقویت پست های برق شهری و روشنایی پارکینگ های مصوب. منطقه و اعزام تیم های فنی و مهندسی آب و برق به عتبه عراق هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.


وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کووید 19 در سال های اخیر و پیش بینی حضور حدود 5 میلیون زائر اربعین امسال و افزایش گرما، ستاد تاکنون اقدام به ساخت زیرساخت های آب و برق جامد کرده است. اردوی اربعین وزارت نیرو در پایانه های مرزی. همزمان با ساخت سوله و سردخانه، پست سیار برق شهرستان مهران تقویت و خطوط روشنایی و انتقال برق کلنگ زنی شده و خط انتقال پایدار آب و آب تامین شده است. کولرها و تجهیزات پایانه مرزی.


مرادی با استناد به مصوبات ستاد مرکزی اربعین کشور در سال جاری از اعزام 40 تیم خدمات فنی و مهندسی آب و برق با تجهیزات کامل به پایانه های مرزی عراق و عتبه برای خدمات رسانی به راهپیمایی های کربلای ما و عتبه خبر داد. علی و نجف اشرف.


مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: قرارگاه اربعین EM در پایانه مرزی از 25 تا 31 شهریور برای خدمت رسانی به زائران بازگشت از عتبه عراق فعالیت می کند. همچنین اردوی سیستان و بلوچستان تا ساعت 10 صبح به فعالیت خود ادامه می دهد.


وی با اشاره به ذخیره سازی آب بسته بندی شده در سوله ها و مدیریت توزیع آن در پایانه، شهرها و مسیر منتهی به پایانه های مرزی، از اعزام 110 تانکر آب سیار به اماکن وزارت نیرو در پایانه های مرزی خبر داد.


به گفته مرادی، ایجاد دوش در فضای باز، کلنگ زنی شبکه روشنایی پارکینگ و مسیر راهپیمایی تا مرز و انشعاب به مواکب، ارسال آزمایشگاه های آب و دستگاه های مختلف به شبکه فاضلاب شهر انجام می شود. و پایانه مرزی مهران و راه اندازی پست سیار 132 کیلوولت در پایانه مرزی مهران از جمله این موارد است. این ستاد در حال انجام است.


مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در خاتمه با اشاره به انتخاب استان های خاص برای حمایت از شرکت های آب و برق در پایانه های مرزی از راه اندازی سوله و فریزر در پایانه های مرزی خبر داد.


انتهای پست/