اعزام نیرو از استان های دیگر برای تسریع امدادرسانی به یزد


اعزام نیرو از استان های دیگر برای تسریع امدادرسانی به یزد

وزیر کشور با اشاره به بارندگی شدید در استان یزد تاکید کرد: به منظور تسریع در امداد رسانی نیروهای کمکی از سایر استان ها به یزد اعزام می شوند.


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی که صبح امروز برای تسریع در روند امدادرسانی به سیل زدگان وارد یزد شد. وی در گفت و گوی تلویزیونی گفت: بارندگی سه ساعته دیشب در یزد از میانگین سالانه شهر فراتر رفت و به همین دلیل تلاش می کنیم با تجهیز تمامی امکانات به روند امدادرسانی به سیل زدگان سرعت ببخشیم. استان.


وی با بیان مهمترین مسائلی که در حال حاضر در استان یزد با آن دست و پنجه نرم می کند، گفت: آبگرفتگی جاده ها و مشکلات سیلابی از مهمترین مشکلاتی است که نیروهای امدادی در تلاش هستند تا آب را از منازل و جاده ها خارج کرده و از وضعیت سدها اطمینان حاصل کنند. ملاقات کرد


وزیر کشور ادامه داد: مقاوم سازی مجدد سیل بندها به دلیل احتمال بارندگی در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم انجام خواهد شد.


وحیدی با اشاره به بارندگی شدید در استان یزد اعلام کرد: تجهیزات و ملزومات از سایر استان ها برای امدادرسانی فوری بیشتر در حال انتقال است.


وی با بیان اینکه متأسفانه شاهد جان باختن یک شهروند یزدی بر اثر ریزش منزل مسکونی بودیم، خاطرنشان کرد: انتقال اهالی از منازل مسکونی با نیروی ضعیف به مناطق مربوطه با جدیت در حال انجام است.


وزیر کشور افزود: کنترل آب ورودی به شهر یزد، خروج آب از سایر معابر سیل زده و تسریع در تخلیه آب از داخل شهر با حضور و رصد همه نهادها به ویژه وزارت نیرو انجام می شود.


انتهای پیام/