«اعتماد به نفس» مهمترین عنصر است، پس تعجب نکنید


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خودباوری در همه سطوح نوظهور مهم ترین عامل غافلگیر نشدن و غافلگیر نشدن است.


به گزارش ایلنا، ششمین جشنواره سلمان فارسی به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با حضور سرلشکر محمد باقری، امیر آشتیانی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پژوهشگران و پژوهشگران برگزار شد. نخبگان نیروهای مسلح


سرلشکر باقری در این همایش ضمن خیر مقدم به ارواح مطهر شهدا به ویژه جناب دکتر مصطفی چمران وزیر شهدا، از حضور نخبگان و پژوهشگران دفاعی استقبال کرد.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران بود، افزود:


وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و تلاش پیشکسوتان در امر پژوهش، امروز نیروهای مسلح به سطحی از دانش و فناوری رسیده اند که پاسخگوی نیاز اکثر جوانان است. در منطقه و با تکیه بر توانمندی های داخلی. و در این زمینه وابستگی خود را به حداقل رسانده است.


سرلشکر باقری تاکید کرد: کشوری که برای شکست جبهه باطل و پیروزی حق بسیار ایده آل است و زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و تشکیل حکومت عادلانه است. بدون نیروی مسلح مؤثر و نیروی دفاعی و امنیتی مدرن و پویا و همچنین استفاده از مجموعه ها و سامانه های تحقیقاتی و پژوهشگران نخبه، قطعاً چنین ارزش ایده آل و بالایی محقق نخواهد شد.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه کشوری که در گذشته، اندیشه‌ها، آموزه‌ها، روش‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات سنتی و کلاسیک خود باقی بماند، محکوم به شکست است، خاطرنشان کرد: اگر نیازها و نیازهای رزمی خود را به روز نکرده باشد. به تناسب تهدید، در میدان جنگ حرفی برای گفتن ندارد و دچار عقب ماندگی، شکست، تاخیر و وقفه خواهد شد.


سرلشکر باقری با اشاره به جنگ در قفقاز، جنگ اوکراین و روسیه و رویدادهای منطقه‌ای و بین‌المللی که در سراسر جهان رخ می‌دهد، گفت: روش‌ها و آینده‌پژوهی برای انجام اقدامات موثر و کارآمد در این زمینه است.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر لزوم انجام تحقیقات آگاهانه و هدفمند در نیروهای مسلح تاکید کرد: وی نتیجه گیری کرد: تنها راه رسیدن به محصول ضروری و حیاتی، تحقیق و کاوش آگاهانه، هوشمندانه و معطوف به نیازهای میدان نبرد است و بحمدالله این مهم سال به سال و هر سال در جمهوری اسلامی است. نیروهای مسلح توسط محققان و نخبگان دفاعی و نظامی هدایت و اداره می شود.


سرلشکر باقری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب که در آن علم به عنوان بارزترین وسیله قدرت و عزت کشور نامیده شد، گفت: ایشان دانش و توانایی را دو روی یک می دانستند. سکه در دنیای امروز، این امر را نتیجه دو قرن تغییر جهت علم و دانش و تحقیق می دانند که البته برای استعمار جوامع نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


وی در این رابطه افزود: علت عقب ماندگی کشورمان تسلیم قاجار و پهلوی و عقب ماندگی کشور در عرصه علم و دانش بود که نتایج این دوران امروز به وضوح نمایان است.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در حوزه های مختلف.


سرلشکر باقری با اشاره به دستیابی به اهداف برجسته در نیروهای مسلح از جمله تقویت ساختار داخلی کشور از نظر دفاعی و امنیتی، دستیابی به درجه جهانی و رهبری انقلاب اسلامی در دفاع، خاطرنشان کرد: توانایی و اطمینان در طراحی، ساخت و تولید تجهیزات و سلاح‌ها در تمامی سطوح جدید، عنصری است که باعث می‌شود ابتدا غافلگیر نشویم و سپس دشمن را غافلگیر کنیم.


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، کسب اقتدار علمی، اشراف هوشمندانه، شناسایی تهدیدات و توسعه بازدارندگی را از دیگر مولفه های عالی ترین اهداف نیروهای مسلح دانست و گفت: و نظامی خواهد بود.


سرلشکر باقری با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در کار و فعالیت محققان و دانشمندان زنده و پویا هستند، خاطرنشان کرد: جشنواره سلمان فارسی رحمت الله فرصت مناسبی برای تمرکز و تمرکز بر پژوهش و پژوهش در نیروهای مسلح است تا از این بستگان حمایت شود. .


وی افزود: دستیابی به مناصب متعالی با عناصر مؤمن، مصمم، فهیم، آگاه، کوشا و فداکار امکان پذیر است و همان گونه که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید، زره سازی را به داود آموخته ایم و ایمان داشته باشید. یاری خداوند متعال


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه سند جامع علمی، دفاعی و امنیتی سند ارزشمندی است که در مراحل مختلف مورد تایید مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است، گفت: به همراه معاون وزیر دفاع و امنیت علم و صنعت و فرماندهان، اعضاء و تصمیم گیری در مورد همکاری علمی، فنی و صنعتی و ارتقاء دانشگاهها، بخشهای مختلف و نیروهای مسلح.


وی با اشاره به سامانه جامع پژوهشی که توسط کار جهادی در ستاد کل ایجاد شده و مورد تایید فرمانده معظم کل قوا قرار گرفته است، افزود: تحقیقات و اثربخشی آن افزایش خواهد یافت.


در پایان این همایش از نخبگان و پژوهشگران نیروهای مسلح با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.


انتهای پست/