اطلس جامع مزارع پرورش ماهی الیگودرز در حال تهیه است


اطلس جامع مزارع پرورش ماهی الیگودرز در حال تهیه است

نماینده الیگودرزیان در شورای اسلامی گفت: اطلسی از مزارع پرورش ماهی این شهرستان در محدوده جغرافیایی تعریف شود.


به گزارش ایلنا، محمد خدابخشی در حاشیه بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مزارع تخریب شده ماهی در الیگودرزا در جمع خبرنگاران از آسیب دیدن بیشتر مزارع پرورش ماهی این شهرستان در نقاط مختلف خبر داد. ، گفت: به منظور بررسی جدی خسارات وارده به فعالان این حوزه از معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان شیلات کشور برای بازدید از الیگودرزا دعوت کردیم.


وی افزود: در جلسه ای که داشتیم مقرر شد اخذ وام از کشاورزان آسیب دیده از طریق ستاد مدیریت بحران در دستور کار قرار گیرد.


نماینده مردم الیگودرزیان در شورای اسلامی گفت: نکته دیگر این است که خسارات از طریق ستاد بحران برآورد و به دولت ارائه شود چرا که در قانون بودجه هر سال مبلغی برای موضوع بحران پیش بینی شده است.


خدابخشی با اشاره به اینکه الیگودر یک مرکز تولید ماهی زیرزمینی است، بیان کرد: یکی از خواسته های ما این است که محل تعیین شده برای اداره شیلات داشته باشیم و در این راستا مقرر شد ساختمانی به اداره شیلات اختصاص یابد.


وی بیان کرد: درخواست دیگر این است که با توجه به صعب العبور بودن و وسعت منطقه، اداره شیلات یک دستگاه خودروی امدادی را جایگزین کند.


نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های مناسب برای پرورش ماهی در این شهرستان از دیگر مواردی است که مطرح کردیم، گفت: مقرر شد در محدوده جغرافیایی مزارع پرورش ماهی الیگودرز تعریف شود. اطلس


خدابخشی افزود: همچنین مقرر شد در مزارع پرورش ماهی که زیرساخت ها کافی نیست، سازمان شیلات از وام خرید دارایی سرمایه ای برای تکمیل زیرساخت ها استفاده کند.


وی بیان کرد: تقویت زیرساخت های حوزه شیلات از جمله تامین برق نه تنها به تولید کمک می کند بلکه باعث کاهش تلفات نیز می شود.


انتهای پست/