اطلاعیه مسدود شدن محورهای مواصلاتی خبرگزاری ایلنا


اطلاع رسانی مسدود شدن محورهای مواصلاتی

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور از مسدود شدن محورها خبر داد.


سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت راه های مسدود شده گفت: جاده چلا و بزرگراه تهران – شمال (جاده برگشت) از ساعت 23:30 سال گذشته تا کنون. در طول شب به دلیل بارندگی شدید و فرود آسفالت تا اطلاع ثانوی مسدود است.


وی با بیان اینکه محور هراز به دلیل تداوم عملیات گل و لای روبی تا اطلاع ثانوی مسدود است، ادامه داد: با ادامه پاکسازی سطح جاده، مسیر سولهخان به امامزاده داود مسدود است.


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور خاطرنشان کرد: هم اکنون مسیرهای جایگزین جاده فیروزکوه و بزرگراه قزوین رشت برای تردد به استان های شمالی و بالعکس باز است و وضعیت ترافیکی روان است.


سرهنگ شیرانی تصریح کرد: اکثر محورهای مسدود شده در روز گذشته بازگشایی شده و برخی محورهای اصلی از جمله شهداد – نهبندان و ریگان – ایرانشهر و زاهدان – میرجاوه همچنان مسدود است. جاده بندرخمر – بندرلنگه در محدوده روستای کنخ نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بندرخمیر – دژگان – بندرلنگه منحرف می شود.


وی با اشاره به وضعیت جوی محورهای مواصلاتی گفت: در برخی از مسیرهای استان های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، قم، اصفهان، یزد، چهار، محال بختیاری، کهکیلوی و بویراحمد، فارس، کرمان و بوشهر بارش باران گزارش شده است.


رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور تاکید کرد: رانندگان آگاه بودند که در هنگام وزش باد شدید پدیده گرد و غبار و کاهش دید رانندگان و افزایش احتمال تصادفات زنجیره ای ایجاد می شود. همچنین بارندگی باعث افزایش لغزندگی سطح جاده می شود و در این شرایط رعایت سرعت مطمئنه و افزایش فاصله طولی با خودروی جلویی ضروری است. رانندگی در این شرایط نیاز به احتیاط مضاعف و آمادگی کامل در مواجهه با این شرایط دارد.


وی تاکید کرد: توصیه می کنیم رانندگان در حمل و نقل کالا و مسافر در این ایام زمان بیشتری را صرف رسیدن به مقصد کنند و با احتیاط بیشتر و سرعت رانندگی کمتر نسبت به شرایط عادی و همچنین قبل از هوای سفر در مسیر حرکت کنند.


انتهای پست/