اصناف و بازارها قلب تپنده اقتصاد یک کشور هستند


اصناف و بازارها قلب تپنده اقتصاد یک کشور هستند

مدیرکل معدن و تجارت لرستان گفت: بازارها و اصناف به عنوان قلب تپنده اقتصاد می توانند نقش بسیار موثری در روند توسعه استان داشته باشند.


به گزارش ایلنا، بهمن گفاری در نشست روز ملی اصناف گفت: روز اصناف خود نشان دهنده اهمیت ویژه بازاریان و اصناف برای انعکاس وضعیت واقعی این قشر مردمی و پرتلاش و قدردانی از زحمات آنان برای رونق بخشیدن به پویایی اقتصادی استان است. .


رئیس صمت لرستان با تبریک روز ملی اصناف به همه کارآفرینان گفت: همانطور که می دانید در تقویم ملی 19 تیرماه به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است اما تفاوت امسال این است که وزارت صمت از 1 تا 10 جولای. دهه تجارت و صنعت نامیده می شود که به نوبه خود ظرفیت های مختلفی را برای گفتگو بین فعالان اقتصادی فراهم می کند.


جعفری ادامه داد: در پی تورم چند ساله کشور و شیوع بیماری عروق کرونر امروز، جامعه بازار و اصناف نگران پرداخت مالیات هستند.


وی گفت: در سامانه پایانه فروشگاهی، خرید و فروش دستگاه های خودپرداز پوز مشمول مالیات است، در حالی که تراکنش های دستگاه های فروش پوز لزوما به معنای ساخت و یا فروش پول واقعی نیست. از این رو از مدیرکل امور مالیاتی استان تقاضا داریم در این زمینه نهایت مساعدت و همکاری را با اصناف و بازار داشته باشند.


جعفری افزود: در فروردین ماه سال جاری وزارت صمت با صدور حکمی مقرر کرد در آینده امکان ایجاد تاسیسات تولیدی در نواحی صنعتی وجود داشته باشد که امیدواریم با اجرای این مصوبه و خدماتی که توسط وزارت صمت ارائه می شود. سکوت.” برخی از مشکلات اصناف تولیدی حل شد.


رئیس صمت لرستان افزود: در حوزه اصناف توزیع نیاز به سامانه هوشمندی داشتیم که خوشبختانه از دوم تیرماه امسال فعال شد.


جعفری با اشاره به اینکه معتقدیم تک تک واحدهای صنفی ممکن است تخلفاتی داشته باشند، اما نباید این موضوع را به کل جامعه صنفی تعمیم دهیم، تصریح کرد: در آینده نظارت و راستی آزمایی منطقه سکوت در چارچوب قانون انجام خواهد شد. 124 پاسخ یکپارچه. مرکز.


وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای صنفی باید در سامانه جامع معاملات ثبت نام و کد نقش فعالیت و اخذ شناسه کالا دریافت کنند و تمامی فاکتورهای خرید و فروش را در این سامانه بارگذاری کنند، افزود: این واحدها نیز اقدامات لازم را برای گزارش موجودی انجام می دهند. جریان برای اطمینان از شفافیت لازم.


جعفری با اشاره به کارت نظارت همگانی این صنف خاطرنشان کرد: از همه روسای اتاق اصناف و اتحادیه انتظار داریم در اسرع وقت (در نهایت تا 15 تیرماه) نسبت به افزودن کارت های نظارت عمومی اقدام کنند.


رئیس صمت لرستان در خاتمه تصریح کرد: آخرین مورد مربوط به نرخ نامه های تعیین شده توسط اتاق اصناف و اولویت های تعیین شده توسط اتحادیه و کمیسیون نظارت مربوطه است.


انتهای پیام/