اسکان موقت 22 زن باردار از نقاط صعب العبور ناشی از سیل در مکانی امن


اسکان موقت 22 زن باردار از نقاط صعب العبور ناشی از سیل در مکانی امن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از زمان اخطار سازمان هواشناسی در استان هرمزگان، 22 زن باردار از مناطق صعب العبور و نقاطی که احتمال بسته شدن راه های ارتباطی آنها وجود داشت. در جریان بحران سیل، شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه به مکان های امن منتقل شده و اقامتگاه های موقت در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایلنا از بندرعباس، عبدالجبار زکاری در جمع خبرنگاران گفت: پس از اخطار قرمز هواشناسی مبنی بر ناپایداری جوی و احتمال طغیان رودخانه ها و مسدود شدن راه های ارتباطی هرمزگان به دلیل بارندگی های موسمی، برای حفظ سلامت و هماهنگی های لازم انجام شود. لازم به ذکر است برای زنان باردار ساکن در مناطق صعب العبور استان تابعیت شبکه های بهداشت و درمان شهری جهت اسکان موقت زنان باردار در نقاط مختلف استان انجام شد.


وی ادامه داد: در این راستا و از زمان اخطار سازمان هواشناسی استان هرمزگان، 22 زن باردار از نقاط صعب العبور و مناطقی که احتمال بسته شدن راه های ارتباطی آنها در زمان بحران سیل وجود داشت، بهداشت و درمان شبکه های درمانی شهرستان های آسیب دیده (بندرعباس 4 2 نفر، میناب 7 نفر، رودان 2 نفر، جاسک 3 نفر، بشاگرد 1 نفر، سیریک 2 نفر و بستک 3) با نظارت و هماهنگی در مکان های امن انجام شده است. به آنها اسکان موقت داده شد تا از خطرات احتمالی مربوط به بسته شدن راه های ارتباطی جلوگیری شود. ایمن بمانند و در صورت لزوم دسترسی آسان و به موقع به مراکز درمانی داشته باشند.


معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: همچنین در این مدت 74 زن باردار با توصیه کارشناسان بهداشتی و پس از مشاهده به منازل بستگان خود در مکان های امن هدایت شدند.


وی در پایان گفت: همزمان 4 زن باردار نیازمند خدمات درمانی از نقاط صعب العبور (2 نفر از شهرستان بشاغرد، یک نفر از جاسک و یک نفر از شهرستان سیدیک) با کمک به مراکز درمانی اعزام شدند. نیروهای امدادی اضطراری


انتهای پست/