استانداری تهران برای پیشگیری از حوادث برنامه ریزی کند


استانداری تهران برای پیشگیری از حوادث برنامه ریزی کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اتفاقات سیل اخیر گفت: سیل اخیر هشدار داد که حوضه ها را فراموش نکنیم و از آب روان استفاده کنیم و نگذاریم به هدر برود. عموماً وزارت جهاد کشاورزی وظیفه آبخیزداری را بر عهده دارد و استانداری ها نیز باید کمک کنند تا در مکان های مناسب برای استفاده از آب جاری سدها ساخته شود و با برنامه ریزی صحیح از خطرات جلوگیری شود.


به گزارش ایلنا، مهدی چمران در سخنان افتتاحیه هشتاد و دومین جلسه شورا، فرا رسیدن ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین عزاداری را به عموم شیعیان و مسلمانان تسلیت گفت. شهدای امام حسین (ع) خاطرنشان کردند: عاشورا متعلق به همه مسلمانان است و نه تنها مسلمانان بلکه متعلق به همه آزادگان جهان است.


وی افزود: هر چه در کشور و در مکتب خود داریم تاسوعا و عاشورا حسین را داریم. اگر امروز اسلام داریم به خاطر همین ایثار و گذشت و شهادت است که هر چه باشد بر قوت و شدت آن افزوده می شود. از آنجایی که اوایل انقلاب اسلامی در محرم بود.چمران در تشریح تاثیر مکتب عاشورا بر انقلاب اسلامی گفت: نهضت 15 خرداد از سه روز پیش در مسجد میدان قیام راه اندازی شد و هیئت های عزادار از آنجا به میدان بهارستان و از آنجا به دانشگاه تهران با شعارها و تصاویری از مسجد رفتند. امام و همچنین دیدیم که در تاسوعا و عاشورا همه به دستور امام به میدان آمدند و قدرت نمایی بی نظیری داشت و به همین دلیل امام فرمودند زنده باد محرم تا دین و کشور ما زنده بماند. خداوند به همه ما توفیق دهد که با بصیرت کامل از مراسم و برنامه ها استفاده کنیم.رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروز ۱۸ مرداد روز اهدای خون است که در کشور ما جایگاه مهمی دارد چرا که ریشه در موضوع ایثار و گذشت دارد که همیشه ملت ماست. آماده طبق مکتب عاشورا.وی افزود: اهدای خون در کشور ما رتبه بالایی در دنیا دارد و کمتر کشوری در این زمینه مجهز و سازماندهی شده است.چمران در خصوص سیل اخیر نیز گفت: بسیاری از شهرها دچار سیلاب و مشکل جریان آب شدند و تا شب گذشته بیش از 60 نفر در این حوادث جان باختند.وی ادامه داد: حوادث زیادی در استان و شهر تهران رخ داد و از همه مهمتر سیل امامزاده داوود یک امامزاده و یک روستا را درگیر کرد. البته در سال های اخیر سیل در آنجا رخ داده است. علاوه بر این، حدود پنجاه سال پیش امامزاده داوود سیل بزرگ و فاجعه باری را تجربه کرد که تلفات زیادی به بار آورد.چمران با اشاره به حضور شهردار تهران در محل سقوط هواپیما، افزود: شهرداری تجهیزات خود را فعال کرد و هزار نفر از شهرداری و 500 نفر از سازمان پارک ها مشغول خدمات رسانی در محل شدند. اما استانداری تهران و بخشداری این قسمت باید برنامه ریزی کنند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد. نباید حوضه ها را فراموش کرد و باید از آب های جاری استفاده کرد و اجازه هدر رفتن آن را نداد. عموماً وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت آبخیزداری را بر عهده دارد و استانداری ها نیز باید کمک کنند تا سدهایی در مکان های مناسب برای استفاده از آب جاری ساخته شود و با برنامه ریزی صحیح از خطرات جلوگیری شود.


انتهای پست/