از سرگیری فرودگاه بین المللی دمشق


از سرگیری فرودگاه بین المللی دمشق

وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرد فرودگاه بین المللی دمشق که به دلیل حمله رژیم صهیونیستی به حالت تعلیق درآمده بود، از امروز تا پنجشنبه فعالیت خود را از سر می گیرد.


به گزارش ایلنا، وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرده است که فرودگاه بین المللی دمشق که به دلیل حمله رژیم صهیونیستی به حالت تعلیق درآمده بود، از امروز تا پنجشنبه از سر گرفته می شود.


به گفته این وزارتخانه، همه خطوط هوایی اکنون می توانند پروازهای ورودی و خروجی خود را از طریق فرودگاه دمشق برنامه ریزی کنند.


ماریا زاخاروف، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، پیشتر حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق را غیرقابل قبول و مغایر با قوانین اساسی بین المللی خوانده بود.


وی تاکید کرد که چنین حملاتی امنیت ترافیک هوایی بین المللی را تهدید می کند.


در پی حمله رژیم صهیونیستی به ریف جنوبی دمشق، تمامی پروازها به فرودگاه بین المللی پایتخت لغو شد.


خوزه امیرعبدالله وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با فیصل المکداد همتای سوری خود تجاوز رژیم اسرائیل به جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار دولت سوریه بوده و خواهد ماند. و مردم.


وی ادامه داد: تداوم حملات رژیم متجاوز اسرائیل به زیرساخت‌های سوریه از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و دیگر مراکز حیاتی سوریه نه تنها نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، بلکه مغایر با قوانین بین‌المللی، هنجارها و اصول بشردوستانه است. گفت. . ».


وزیر امور خارجه کشورمان سکوت غیرقابل قبول مجامع ملی و بین المللی، مجامع منطقه ای و بین المللی را ابراز تاسف کرد و آن را تشریح کرد.


وزیر امور خارجه سوریه در این گفت وگوی تلفنی با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه مقاومت مردم سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید و خاطرنشان کرد: این گونه اقدامات و تجاوزات عجولانه توسط اسرائیل انجام شده است. رژیم در منطقه ترس و ضعف رژیم را نشان دهد. این یک اشغالگر صهیونیست است.


وی افزود: صهیونیست ها برای مخفی نگه داشتن وضعیت متزلزل و شکننده خود تلاش می کنند صلح و ثبات در منطقه را مختل کنند.


به گفته وزیر امور خارجه سوریه، حملات اسرائیل با هدف تقویت بقایای گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در سوریه صورت می گیرد و البته راه به جایی نخواهد برد.


وی افزود: «این گونه تجاوزها عزم مردم و دولت سوریه را در برابر اشغالگری و تروریسم بیشتر تقویت خواهد کرد».


انتهای پیام/