از اصناف دعوت می کنیم به طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی بپیوندند


از اصناف دعوت می کنیم به طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی بپیوندند

معاون وزیر تعاون در امور رفاه اجتماعی کارو از تصویب وام بیش از 20 هزار میلیارد ریالی برای تجهیز و تکمیل مراکز فنی و حرفه ای در تور دولتی استان خبر داد و خواستار پیوستن اتحادیه های کشوری به «آموزش مهارت های واقعی» شد. . طرح محیط کار» ارائه آموزش های مهارتی به یک میلیون و 400 هزار جوان در کارگاه های تولیدی و خدماتی.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته، فرا رسیدن دهه اول محرم الحرام و ایام عزاداری را تسلیت گفت. شهدا با بیان اینکه هفته ای که گذشت هفته ملی است. این یک مهارت بود و روز آخر نیز به نام روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای نامگذاری شد که فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و تحول با گرامیداشت این هفته و تمرکز بر اهمیت مهارت آموزی برای جوانان است. و خانواده ها بر آموزش عمومی تمرکز می کنند.


وی افزود: اهمیت مهارت آموزی و آموزش فنی و حرفه ای که نتیجه آن ایجاد مهارت های لازم برای اشتغال جوانان و همه جویندگان کار است، این روزها بر هیچکس پوشیده نیست. مهارت آموزی، هنر تبدیل علم مفید به عمل صالح است و در روایتی آمده است که پیامبر اکرم (ص) همواره این دعا را زمزمه می کرد: «خدایا پناه می برم به تو از دانشی که به من سودی نمی دهد». طبعاً هر علمی که در دست دانشمندان فعال روستاها عملی شود و موجب رونق و سعادت شود، جزء علم مفید است.


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای ادامه داد: در سازمان آموزش فنی و حرفه ای این افتخار را داریم که علم را عملی کنیم و به تعبیر مقام معظم رهبری افراد مؤثری تربیت کنیم که امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. برای سازندگی و رفاه کشور.


حسینی نیا گفت: بی شک تلاش کسانی که با ارائه آموزش های مهارتی جوانان را آماده می کنند عبادت و کار مقدس است. اولیاء خدا و پیامبران نیز به هنر و مهارت آراسته و دارای مسلک بودند. ابن عباس می گوید که حضرت آدم در کشاورزی، حضرت سلیمان در سبد بافی، حضرت عیسی در نجاری و حضرت ادریس در خیاطی کار می کردند و ما به سازمان آموزش فنی و حرفه ای افتخار می کنیم که با ارائه آموزش های مهارتی شرایط اشتغال جوانان را فراهم می کند. انجام دادن.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: خوشبختانه بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مهارت آموزی تاکید زیادی دارند. حضرت امام خمینی (ره) تاکید داشتند که دانش فنی مورد نیاز جامعه را کسب کنید. مقام معظم رهبری نیز بارها اهمیت مهارت آموزی را یادآور شدند و تاکید کردند که کشور علاوه بر نیاز به علم، به مهارت های موثر نیز نیاز دارد.


وی ادامه داد: در سال های پس از انقلاب با تاکیدات مقام معظم رهبری زیرساخت های توسعه آموزش فنی و حرفه ای ایجاد شده است. در حال حاضر بیش از 640 مرکز آموزشی دولتی را مجهز به 5400 کارگاه آموزشی مهارتی جوانان کرده ایم که آموزش رایگان به جوانان ارائه می کنند و بیش از 12 هزار آموزشگاه رایگان وجود دارد که کمک موثری در ساخت چتر مهارت آموزی هستند.


حسینیا با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر مهارت آموزی گفت: در دولت سیزدهم مهارت آموزی مورد تاکید شخص رئیس جمهور است و در سفرهای پر برکت هیئت دولت به استان ها بیش از 20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و تجهیز مصوب شد. تجهیز مراکز.. شاهد پیشرفت فنی و حرفه ای هستیم که نوید توسعه فرهنگ مهارت آموزی جوانان را می دهد و در این راستا طرح های خوبی تهیه و اجرا شده و سعی شده است تمامی اقشار و جمعیت فعال بالای 15 سال زیر سنین پایین بیاوریم. آموزش مهارتی


به گفته معاون وزیر کار، آموزش فنی و حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای، بیکاران و جویندگان کار، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، زنان سرپرست خانوار، کارگران شاغل، زنان خانه دار، کودکان کار، روستاییان و سرگردان، معلولان، زندانیان و سربازان وظیفه در این استان هستند. آموزش فنی و حرفه ای و برای اجرای شعار امسال «تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی» به مقوله مشاغل آینده و آینده متاثر از فناوری های امروزی و روند شتابان آن ها پرداخته ایم. داده ایم


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه گواهی های جعلی دردی از خانواده ها را دوا نمی کند، از پیش بینی دوره های مهارت آموزی برای دانش آموزان و دانش آموختگان خبر داد و گفت: در سازمان آموزش فنی و حرفه ای با طرح هایی مانند مهارت آموزی. برای دانشجویان و طرح «نخلستان» زمینه مهارت آموزی بیش از 500 هزار دانشجو و فارغ التحصیل را با اولویت مهارت های دانش بنیان تضمین کرده ایم و برای توسعه مشارکت بخش خصوصی نیز طرح واقعی راه اندازی کرده ایم. پروژه جهانی مهارت آموزی با کمک اصناف کشوری می تواند به یک میلیون و 400 هزار نفر از جوانان در کارگاه های تولیدی و خدماتی آموزش های مهارتی ارائه کند و از این رو از تمامی پست ها در رشته ها و تخصص های مختلف برای عضویت در این طرح و حرکت ملی مهارت آموزی دعوت به عمل می آورد.


وی در عین حال با اشاره به ایجاد هزار و 500 مرکز در کنار کارگاه ها در کارخانه ها و مراکز تولیدی، گفت: این مراکز آموزش های مهارتی بیشتری را به کارگران این کارخانه ها ارائه می کنند و امیدواریم به جایی برسیم که هر کارخانه ای داشته باشد. یک مرکز آموزش فنی و حرفه ای.


به گفته حسینی، در مجموع بخش‌های فنی و حرفه‌ای دولتی و خصوصی سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر ظرفیت آموزش مهارتی را فراهم کرده‌اند و در سال گذشته 919 هزار نفر در آزمون‌های صلاحیت حرفه‌ای ما آموزش دیده و شرکت کردند. دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای بین المللی.


وی با دعوت از خانواده ها برای شرکت در دوره های مهارتی مراکز فنی و حرفه ای به ویژه در ایام تعطیلات تابستانی، ابراز امیدواری کرد: با همکاری مربیان سراسر کشور چتری کامل برای آموزش های مهارتی با کیفیت بالا فراهم شود و با توجه به نیازهای کشور


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خاتمه از خیرین خواست تا سازمان های آموزش فنی و حرفه ای را در انجام فعالیت های خیریه و مهارتی، تجهیز مراکز آموزشی و تامین اعتبارات لازم برای آموزش و پرورش حمایت کنند چرا که در انجام بسیاری از امور خیر پیش قدم هستند. و همچنین حمایت از اشتغال پذیری جوانان جویای کار و فارغ التحصیلان، برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در کلاس های بیشتر از طریق خیرین مهارت.


انتهای پست/