ازدواج و فرزندآوری بر عهده همه مسئولان است


ازدواج و فرزندآوری بر عهده همه مسئولان است

وزیر ورزش و جوانان گفت: مسئولان به طور قطع در سال های گذشته تاکید و تذکر رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داده اند و اقدامات متعددی در این زمینه انجام شده است اما همه دستگاه ها باید عزم ملی و توجه ویژه داشته باشند. دولت، حاکمیت، مردم و جامعه و ازدواج و فرزندآوری جوانان باید دغدغه همه کارمندان دولت باشد.


به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه، سیدحمید سجادی در پیامی سالروز پیوند ملکوتی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و آغاز این پیوند را تبریک گفت. ورزش و جوانان. هفته ازدواج با اشاره به فرمایشات آیت الله رئیسی در این مراسم گفت: ما به دستورات رئیس جمهور عمل می کنیم و حتما تا به نتیجه برسیم این فرمایشات را دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نظارت بر امور جوانان بر عهده بین سازمانی و نه تنها وزارت ورزش و جوانان است، تصریح کرد: بخش مهمی از کار معاونت امور جوانان برنامه ریزی، نظارت، نظارت و مطالبه حقوق تعیین شده است. در امور جوانان

وی با اشاره به اینکه در دوره جدید فعالیت وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به بانوان هم در حوزه ورزش و هم در حوزه جوانان داریم، گفت: به همین دلیل ارتباط و همکاری زیادی با بانوان داریم. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده جناب آقای دکتر خزعلی از توجه و همراهی ایشان در تمامی برنامه ها، تصمیم گیری ها و موضوعات مهم در این زمینه تقدیر و تشکر می نمایم.

وی ادامه داد: فرصت 10 ماهه خدمت به ملت شریف ایران بر اساس مستندات فوق و سند تحول دولت مردمی، وزارت ورزش و جوانان اقدامات خوب و مثبتی در زمینه ازدواج جوانان انجام داده است. انشاءالله با استعانت از خداوند و با اتکال به اعلام گام دوم انقلاب به سمت تمدن اسلامی حرکت کنیم.

وزیر ورزش و جوانان به بیانات مقام معظم رهبری در تیرماه 1398 اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان شورای اسلامی در تیرماه 1398 در مقوله مسائل اجتماعی با تاکید بر اینکه موضوع ازدواج جوانان بسیار مهم است و یکی از موضوعاتی که نباید از آن غافل شد، گفت: باید راه های تسهیل ازدواج و امکان ازدواج برای جوانان را فراهم کنیم که برخی از این راه ها هزینه مادی ندارد؛ فقط تصمیم می خواهد، توجه می خواهد، بحث فرزندآوری و نسل بسیار مهم است، این موضوعی است که من در چند سال گذشته به آن تکیه کردم و تاکید کردم، این قانون می خواهد، قوه مجریه باید به طور جدی کنترل شود، مسئله فرزندآوری را باید مهم دانست و از پیری جمعیت هراس داشت یکی از مفیدترین سرمایه های یک کشور جوان بودن آن است.»

سجادی ادامه داد: آنچه رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر بر آن تاکید و تذکر داده اند، قطعا مسئولان نیز به آن توجه کرده اند و اقدامات متعددی در این زمینه انجام شده است. اما در بحث جوانان جمعیت باید عزم ملی و توجه ویژه همه نهادها و نهادهای دولتی، حاکمیتی و دولتی و جامعه وجود داشته باشد و ازدواج و فرزندآوری جوانان به نفع همه مسئولان باشد. الزامات. مسئولیت های ذاتی و نه تنها مسئولیت اجتماعی آنان در قبال تلاش برای حل مشکلات جوانان و حمایت از نهاد خانواده.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای پاسخگویی خوب و کامل به نیازهای زندگی باید روی یادگیری آن از ابعاد مختلف کار کرد. یکی از زمینه هایی که یادگیری در آن صورت می گیرد، در حوزه یادگیری عاطفی است، در این زمینه به جایی می رسیم که پس از آگاهی، انتظار واکنش و رفتار مخاطب را داریم و اینجاست که باید به مخاطب کمک کنیم تا ارزیابی کند. .

وی با بیان اینکه هم زن و هم مرد باید در رسیدن به ارزش در زندگی به یکدیگر کمک کنند، افزود: آیا خانه، جهیزیه، مادیات ارزشمند است؟ باید ببینیم کمالات انسانی در کجای زندگی ما قرار دارد.

سجادی بیان کرد: باید در زندگی به یکدیگر کمک کنیم تا پس از ارزیابی به نظام ارزشی برسیم و در نهایت با آمیختن این ارزش ها با شخصیت، وقتی زوجین ما با صفاتی شناسایی شدند، این ویژگی ها زیبنده نظام مقدس اسلام باشد. جمهوری.


انتهای پست/