ارائه گزارش فعالیت 9 ماهه وزارت میراث فرهنگی، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس شورای اسلامی


ارائه گزارش فعالیت 9 ماهه وزارت میراث فرهنگی، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس شورای اسلامی

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی که به کمیسیون فرهنگ صیما دعوت شده بود، این گزارش را برای معاونان این کمیسیون تشریح کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید عزت الله ضرگامی گفت: مهمان کمیسیون فرهنگی مجلس بودیم و قرار شد گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه در ساعت 24 ارائه شود. این جلسه” گزارش فعالیت 9 ماهه ای است که بر اساس قولی که در رای اعتماد داده بودم به صورت مکتوب به بخش های مختلف نمایندگی وزارت ارائه شد.


وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: گزارش مکتوب مفصلی ارائه کردم که در اختیار تعدادی از اعضا قرار گرفت و همچنین توضیحات شفاهی در مورد بخش های کلیدی ارائه شد.


ضرغامی افزود: علاوه بر این، امروز دستور مهم دیگری نیز در کمیسیون مطرح شد و آن کارنامه وزارتخانه در شعار سال و حوزه دانش و اشتغال بود که در حوزه تولید باید گزارش.» گزارش می دهد.


وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: خوشبختانه در حوزه فناوری های نوین از روز اول و قبل از اینکه رای اعتماد بگیرم، این بخش را آماده کرده بودیم و کارشناسان و استارت آپ ها را با هم هماهنگ کردیم. ” انجام شده.”


وی گفت: سرمایه گذاری های خوبی انجام شده و بسترهای جدیدی ایجاد شده است. اگر این راهکارها به تدریج در زندگی مردم استفاده شود، تحول بزرگی خواهد بود.»


وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی به عنوان پلتفرم جامعی در نظر گرفته شده است که بتواند به تمامی مسائل مربوط به صنایع دستی از تولید تا فروش رسیدگی کند.


احمد راستینه هفشان (نماینده کمیسیون فرهنگ مجلس شورای اسلامی) نیز اظهار کرد: استارت آپ، استارت آپ و شعار سال داشتیم. خوشبختانه گزارش خوبی از سوی اعضای مربوطه به کمیسیون ارائه شد.»


سخنگوی کمیسیون فرهنگ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشات بسترهای جدید گردشگری و صنایع دستی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا بسیار امیدوارکننده بود به ویژه در بحث صنایع دستی که نیازمند بستری جامع برای صنایع دستی هستیم. فکر می کنم وزارت میراث فرهنگی هدف خوبی را در نظر گرفته است.»


وی افزود: در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و نمایندگان محترم دغدغه های خود را به وزیر بیان کردند. همچنین مطالبات خود را برای اجرای شعار سال و اعتبارات لایحه بودجه 1401 به وزیر ارائه کردند. به ویژه در بحث اعتبارات تبصره 18، گزارش جامعی از میزان تحقق اهداف تبصره 18 که با دستور وزیر باید به کمیسیون ارائه می شد، در اختیار نمایندگان کمیسیون است. “


وی در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی با ارائه گزارش های جامع و عمیق از برنامه های سالانه، یارانه سوخت قایق ها و گردشگری، انتظارات نمایندگان را برآورده خواهد کرد. پرداخت یارانه به سوخت های دریایی و قایق ها که با تداوم وزارت و شخص وزیر محترم محقق می شود می تواند به توسعه صنعت گردشگری دریایی کشور کمک کند.


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: کانون هتل داران از سوی کمیسیون فرهنگ اعلام شده بود. خرسندیم که به لطف خدا مصوبه ای به دست آمده که می تواند به توسعه گردشگری کمک کند.»


راستینه هفشجانی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع جلسه وزیر و اعضای کمیسیون فرهنگ در خصوص اقدامات و گزارش های وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی برای بررسی شعار سالانه خوب بود. “


انتهای پست/