ارائه بیش از 2000 خدمت به زائران ایرانی


ارائه بیش از 2000 خدمت به زائران ایرانی

سید علی مرعشی از ارائه بیش از 2000 خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی در حج سال 1401 خبر داد.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر درباره خدمات ارائه شده به زائران در حج سال 1401 گفت: تمام داروهای مورد نیاز حج امسال را به عربستان فرستادیم. البته ما سرم و شربت را به دلیل وزن و هزینه بسیار بالا از عربستان می خریم اما سایر داروها از ایران ارسال می شود و وارد عربستان شده است. در حال حاضر منتظر ترخیص اداری و گمرکی و ترخیص آنها هستیم.


وی افزود: با توجه به اینکه زائران به صورت تدریجی اعزام شده اند، تاکنون بخشی از داروهای ارسالی خود را به تدریج مصرف کرده و بخشی از آنها را نیز از طریق سامانه عربستان سعودی در محل خریداری کرده ایم تا بتوانیم محموله اصلی دارو را ارسال کنیم. می تواند خدمات ارائه دهد”


مرعشی گفت: خوشبختانه تاکنون مشکلی از نظر دارو و تجهیزات نداشته ایم. خدمات لازم به زائران ارائه شده است. خبر خوب این است که خوشبختانه تاکنون بیماری خاصی در بین زائران مشاهده نشده است و مراجعات بیشتر به صورت سرپایی و اولیه بوده است. خوشبختانه در بین زائران ایرانی هیچ بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و آبله نداشتیم و این موضوع گزارش نشده است و زائران عموما در سلامت کامل هستند.


وی در خصوص خدمات ارائه شده تاکنون در حاجی گفت: زائران تا به امروز تقریباً 1344 ویزیت، 460 تزریق و سرم درمانی، یک مورد گچ گچ، خدماتی مانند کنترل فشار خون و پانسمان و در مجموع حدود 2000 مورد دریافت کرده اند. خدمات. مدینه فراهم شد. در عین حال موردی داشتیم که بیمار به بیمارستانی در عربستان منتقل شد که یکی از زائران به دلیل مشکلات قلبی به بیمارستانی در عربستان منتقل شد تا خدمات بهتر و بیشتری دریافت کند. زیرا ما در مدینه به صورت کلینیک خدمات ارائه می کنیم و در صورت نیاز برای خدمات تکمیلی به بیمارستان های عربستان اعزام می شوند.


مرعشی همچنین درباره شیوع بیماری وبا به دلیل فصل گرما گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به وبا در بین زائران ایرانی گزارش نشده است.


انتهای پیام/