ادغام غول پیکر ViacomCBS شری ردستون


چند سال پیش ، به نظر می رسید که شری ردستون برنده تمام پولها شده است. او نه تنها سرانجام مشاور اصلی خود را از لس مونوز برکنار کرد ، بلکه به ادغام رسمی مورد انتظار دو شرکت تحت مدیریت خود ، CBS و Viacom نیز ادامه داد.

ادغام برای شری یک لحظه شغلی بود. دختر وکیل سابق شرکت و سامنر ردستون ، مغول رسانه ای معروف ، امپراتوری برنامه نویسی ، سرگرمی و ورزش را در نظر گرفته است. وال استریت شری را ملکه همه رسانه ها دانست.

اکنون تشویق متوقف شده است. امپراتوری ملکه در حال تکان خوردن است.

اگر می خواهید مشکل ViacomCBS را بدانید ، ابتدا به قیمت سهام نگاه کنید. علیرغم بیماری همه گیر که مردم را مجبور به تماشای بیشتر تلویزیون می کند ، طی دو سال گذشته ارزش ها کمی تغییر کرده است ، به جز دوره کوتاهی که در ورشکستگی Archegos-Bill Hwang تنظیم شد.

آنچه که به وضوح در ViacomCBS اشتباه است این است که در پشت صحنه چه می گذرد. مدیران رسانه ها و بانکداران به من می گویند. ردستون مجبور است نوزاد را بفروشد زیرا آنچه قبلاً بزرگ به نظر می رسید دیگر بزرگ نیست. اندازه برنامه ها متفاوت است (“60 دقیقه” ، بازی های NFL و غیره) ، اما برای رقابت با غول های برنامه نویسی مانند Comcast ، Disney ، Netflix و Amazon کافی نیست.

و یافتن چیزی که خریداران ، بانکداران و مدیران رسانه از آن قدردانی کنند آسان نخواهد بود.

احتمالاً Redstone همه اینها را می داند زیرا بانکدار مشهور رسانه LionTree ، Aryeh Bourkoff ، در حال شماره گیری سریع است. یا او این را می داند زیرا از پدر فوت شده اش چیزی آموخته است.

با این تخصص ، شری قطعاً باید چیز دیگری را بداند. او فقط مسئول خود است.

این روشی نبود که قرار بود فیلمنامه در سال 2018 خوانده شود. یاد آوردن. مونوز ، مدیر وقت CBS ، علی رغم گزارش رسمی به Redstones ، این شبکه را به عنوان دارایی خود اداره می کرد. اولین سامنر در سال 2020 درگذشت و شری در حالی که کنترل تجارت خانوادگی National Amusements را در اختیار داشت ، یک هلدینگ که صاحب سهام Viacom و CBS است ، درگذشت.

وال استریت مونوز را به دلیل مهارت برنامه نویسی و توانایی کسب درآمد تحسین کرد. با این حال ، شری دیدگاه خود را در مورد این تجارت داشت و مشاوران وی معتقد بودند که ترکیب Viacom-CBS برای بقا در مشاغلی که برای رقابت نیاز به مقیاس لازم است ضروری است.

لس مونوز ، مدیرعامل سابق CBS
لس مونوز ، مدیر سابق CBS ، این شرکت را به دلیل مسائل داخلی و ادعای آزار و اذیت جنسی مورد آزار و اذیت قرار داده است ، اما او ارزش فوق العاده این شرکت را در تجارت رسانه ای به رسمیت شناخته است.
جردن اشتراوس/Invision/AP ، پرونده

مونوز امیدوار بود که هیچ ربطی به برنامه نویسی شری و یا ویاکوم “Jersey Shore” نداشته باشد. بنابراین او سعی کرد با راه اندازی کودتای سلطنتی و دعاوی حقوقی بر اساس نظریه های متزلزل قانونی ، کنترل شرکت را از Redstone به دست بگیرد. قانون به وضوح طرفدار او نبود. همچنین ، مونوز بار زیادی داشت ، از جمله کوهی از اتهامات آزار جنسی که در نهایت سقوط او بود.

Shari ادغام را تکمیل کرده است. با این حال ، با نگاهی به گذشته ، مونوز درست می گفت که CBS به عنوان یک شرکت مستقل ارزشمندتر است.

منطق این است: CBS ممکن است نام تجاری جداگانه خود را برای برنامه های خبری با کیفیت بالا مانند “60 دقیقه” ، ورزش و برنامه های تلویزیونی با درجه بالا حفظ کند. حتی بهتر از آن ، غول های فناوری ، شرکت های خصوصی یا هر تعداد خواستگار می توانند به راحتی آن را هضم کنند. همین را می توان در مورد (به میزان کمتر) Viacom مستقل نیز گفت.

در پایان معاملات روز جمعه ، ارزش ViacomCBS 26 میلیارد دلار بود که کمتر از ارزش بازار 33 میلیارد دلاری دو شرکت مستقل قبل از ادغام بود. در آن زمان ارزش CBS 20 میلیارد دلار و Viacom 13 میلیارد دلار بود.

از سوی دیگر ، مخلوط ViacomCBS می تواند فروش سختی باشد. فن آوری تا حد زیادی به پایان رسیده است زیرا دولت بایدن نمی خواهد آن را بزرگتر کند. قرارداد با Comcast بهم ریخته است زیرا صاحب NBC است و CBS نمی تواند از پلیس ضد تراست جان سالم به در ببرد. دیزنی که مالک ABC است نیز با همین مشکل روبرو است.

AT&T به همراه Discovery (Food Network، HGTV) ، که توسط مدیر رسانه ای باسابقه دیوید زاسلاو اداره می شود ، با حذف WarnerMedia (HBO ، CNN و غیره) از محتوا فاصله می گیرد.

سهام خصوصی به سرعت در حال جذب محتوا است ، اما آنها نمی خواهند بیش از حد پرداخت کنند. با توجه به اندازه ViacomCBS ، این معامله در راه است.

30 میلیارد دلار نیاز به دو شرکت PE برای کار دارد.

بورکوف پرحرف به داشتن مدبر مشهور است ، بنابراین من مطمئن هستم که او به دنبال همه گزینه ها برای نوشتن رزومه نگارش معامله است.

این ممکن است شامل توصیه های زیر برای Shari باشد: همچنین می توانید از زندگی بدون Moonves لذت ببرید ، سرویس پخش خود را بسازید و چیزی بخرید تا ViacomCBS در آینده جذاب تر شود. شبکه های AMC ‘و’ Breaking Bad ‘، کانال 2 میلیارد دلاری که احتمالاً مواردی مانند “مردان دیوانه” را تولید کرده است.

آنها می گویند AMC (نباید با زنجیره تئاتر تلفیقی سهام از دست بدهد) در حال تغییر مدیریت است و به نظر می رسد به دنبال خریدار است. شری 5 میلیارد دلار پول نقد دارد و بورکوف می تواند هزینه یک بانک را در فاصله یک مایلی تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید