اختصاص 170 میلیارد تومان اماکن برای اشتغال ایثارگران لرستان


اختصاص 170 میلیارد تومان اماکن برای اشتغال ایثارگران لرستان

استاندار لرستان گفت: برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران استان 170 میلیارد تومان اعتبار داده شد.


به گزارش ایلنا، فرهاد زاویار در جلسه کارگروه اشتغال ایثارگران استان با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان در سال گذشته گفت: برای ایجاد اشتغال در استان 1100 میلیارد وام در نظر گرفته شده است. تومان و همچنین 170 میلیارد تومان در قالب تبصره 16 ویژه ایثارگران در سال اعتقاد بر این است که این افراد باید به صندوق ایثارگران یا استانداری مراجعه کنند.


استاندار لرستان دستور کار این جلسه را بخشی به موضوع اشتغال و از سوی دیگر به موضوع مسکن ایثارگران مرتبط دانست و گفت: در این جلسه موضوعاتی از جمله; برای تغییر جایگاه شهدا مطرح شد که موضوع بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است


زویجار تصریح کرد: در این زمینه برخی از نیروها مانند نیروهای قراردادی مشکل چندانی ندارند و البته نیروهای قراردادی نیز در روند تغییر وضعیت مشکل دارند، نیروهای شرکتی نیز در دو نوع، شرکت های بزرگ و برخی در قالب طرح ها با سازمان های مختلف ارتباط کاری داشته باشد که توضیحات لازم در این خصوص ارائه شد.


وی افزود: مقرر شد با توجه به برنامه ریزی هایی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان طی فرآیند انجام دهد و با توجه به تخصیص اعتباری که این سازمان در اختیار می گذارد، وضعیت متحول شود.


استاندار لرستان تصریح کرد: در لرستان 58 دستگاه باید به موضوع تغییر وضعیت کودکان کار شهید رسیدگی کنند.


نماینده ارشد دولت در لرستان با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور گفت: افراد واجد شرایط می توانند با مراجعه به سامانه و ثبت درخواست در این طرح شرکت کنند.


وی افزود: ممکن است بلوک های مستقل تعریف شود و زمین های جداگانه ای برای ایثارگران در نظر گرفته شود و بنیاد شهید نیز علاوه بر پروژه، تسهیلات قرض الحسنه ویژه و حتی تسهیلات بلاعوض در قالب مسکن برای این قشر ممتاز در نظر بگیرد. سازوکار و برای این امر رئیس بنیاد شهید در این جلسه تاکید کرد که برای ساخت مسکن شهدا زمین مستقلی در نظر گرفته شود و آمار متقاضی به معاونت هماهنگی امور عمرانی ارائه شود تا ساز و کار انجام شود. به دنبال.


زاویار ایجاد این مجموعه را ابتکار مدیرکل صندوق شهدای لرستان معرفی کرد که به عنوان الگو در اختیار صندوق شهدای کشور قرار گرفت و به تمامی استان ها گسترش یافت.انتهای پیام/