اجرای آزمایشی طرح حمایت از بیماران بی بضاعت


اجرای آزمایشی طرح حمایت از بیماران بی بضاعت

رئیس کمیته امداد از اجرای آزمایشی طرح حمایت از بیماران بی بضاعت در خراسان رضوی خبر داد و گفت: این طرح پس از بررسی و رفع مشکلات در سراسر کشور اجرا می شود.


به گزارش ایلنا، سید مرتضی بختیاری در سفر به استان خراسان رضوی و دیدار با خانواده های نیازمند در شهرستان های گناباد، بجستان و مه ولات مهمترین ماموریت کمیته امداد را فراهم آوردن فرصت و درآمدزایی پایدار برای مردم عنوان کرد. وی افزود: امسال هدف کمیته امداد ایجاد 500 هزار شغل است که از این تعداد 250 هزار نفر برای اقشار ضعیف دهک اول تا پنجم در نظر گرفته شده است.


وی با اشاره به ایجاد 304 هزار شغل برای جامعه هدف در سال گذشته ادامه داد: دوره های آموزشی فنی و حرفه ای از الزامات فرصت های شغلی است و پیش بینی می شود امسال 150 هزار نفر دوره های مهارت آموزی را طی کنند.


رئیس کمیته امداد با قدردانی از حمایت بانک ها در زمینه اشتغال گفت: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد خانواده های مشمول را زنان سرپرست خانوار دارای فرزند بی سرپرست تشکیل می دهند، به دنبال رفاه تکلیف این خانواده ها هستیم. تا وظایف مادرانه آنها تحت الشعاع کارشان قرار نگیرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، بختیاری با بیان اینکه دو سوم امدادگران کمیته امداد خود حامی ایتام و فرزندان محسنین هستند، ادامه داد: در شهرستان گناباد سرانه سپرده ایتام افزایش یافته است. تا یک میلیون و 145 هزار تومان که نشان از حمایت مسئولانه دارد بومی و همراه با اعتماد مردم است.


رئیس کمیته امداد بر لزوم تامین هزینه های درمان بیماران تاکید کرد و افزود: طرح حمایت از بیماران طرح خوبی است که ابتدا در شهرستان گناباد اجرا می شود و پس از جمع بندی مناسب به کل کشور گسترش یابد.


انتهای پست/