اتوبوس مخصوص بانوان نداریم


اتوبوس مخصوص بانوان نداریم

روابط عمومی واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه ناوگان اتوبوسرانی تهران متعلق به همه شهروندان است، اعلام کرد: در تهران اتوبوسی به نام اتوبوس اختصاصی بانوان یا اتوبوس اختصاصی مردانه نداریم.


به گزارش ایلنا، این روابط عمومی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: چند دهه است که در ناوگان اتوبوسرانی تهران و سایر شهرها و کلانشهرهای کشور موضوع جداسازی صندلی های زنان و مردان در اتوبوس ها پذیرفته شده است. در برخی از شهرهای دنیا اجرا می شود اما در تهران اتوبوس مخصوص بانوان و آقایان وجود ندارد.


بر اساس این بیانیه، تفکیک فیزیکی موجود که سال هاست در ناوگان اتوبوسرانی تهران مورد استفاده قرار می گیرد، بر اساس نیاز و تقاضای زن و مرد تقسیم می شود و همیشه یکسان نیست و در برخی اتوبوس ها امکان پذیر است. و خطوط و در چند روز و چند ساعت. این سهم باید در مقایسه با فضای ثابت پیش بینی شده متغیر باشد.


این بیانیه می افزاید: نیروی عملیاتی یکی از شرکت ها که از طریق نظارت هوشمند و کنترل میدانی ایستگاه ها و خطوط را رصد می کند، بر اساس تراکم مسافر و تقاضای سفر در برخی ساعات، برخی از اتوبوس ها به طور کامل مختص آقایان و ساعات دیگر به طور کامل به بانوان اختصاص داده شده است. با توجه به تعداد مسافران، تعداد ایستگاه ها می توانند تعدادی مسافر را در خود جای دهند و در صف ها تعادل ایجاد کنند.


روابط عمومی شرکت واحد در پایان این بیانیه تاکید کرد: اساساً در تهران چیزی به نام اتوبوس بانوان و یا اتوبوس مخصوص آقایان وجود ندارد و ناوگان اتوبوسرانی تهران بر اساس ماموریت و ماموریت خود، در اختیار همه همشهریان عزیزی است که با وجود تمام کمبودها و کاستی ها در حال حاضر اتوبوس را به عنوان وسیله ایاب و ذهاب در شهر انتخاب کرده اند.


انتهای پست/