آیا کاشت دندان ارزش دارد؟


امروزه از دست دادن دندان یک مشکل جدی تر از آن چیزی است که تصور می کنید. وقتی دندان از دست می رود ، بدست آوردن جایگزین مناسب برای محافظت از بقیه تراز دندان ضروری است. جایگزینی دندان همچنین می تواند به شما در تقویت فرم صورت و جلوگیری از مشکلات هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن کمک کند. وقتی نوبت به درمان جایگزینی دندان می رسد ، شما گزینه های زیادی دارید. با این حال ، یکی از گزینه هایی که از سایر روش های درمانی متمایز است ، کاشت دندان است.

ایمپلنت دندان را از یک دندانپزشک مجرب تهیه کنید مزایای متعددی نسبت به سایر روش های درمانی دارد که سایر جایگزین های دندان مانند پروتز یا بریج دندان نمی توانند ارائه دهند.

به جستجوی خود ادامه دهید تا دریابید که چرا ارزش درمان ایمپلنت را دارد در مورد ایمپلنت دندان بیشتر بدانیدبه

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک درمان پیشرفته جایگزین دندان است که تمام ساختار دندان را نمایان می کند. “ریشه” تیتانیوم به خوبی در استخوان جا می گیرد و برای حمایت از تاج ، پل یا پروتز استفاده می شود. به نظر می رسد ، احساس می کند و عملکردی شبیه یک دندان طبیعی دارد و در صورت رعایت مراقبت مناسب می تواند یک عمر باقی بماند.

درمان ایمپلنت به دلیل مزایای قابل توجهی که نسبت به روش های قبلی دارد ، تبدیل به پیشرفته ترین درمان جایگزینی دندان شده است. و با نوآوری در دندانپزشکی ، اکثر بیماران می توانند از آن بهره مند شوند.

روش کار چیست؟

در طول ملاقات منظم با ایمپلنت دندان ، بی حسی موضعی یا آرام بخشی به شما ارائه می شود ، بنابراین هیچ دردی را احساس نمی کنید. یک پیچ کوچک تیتانیومی در فک وارد شده و به عنوان ریشه دندان جدید عمل می کند. هرگونه دردی پس از جراحی طبیعی است و به راحتی با کیسه های یخ و مسکن هایی که توسط دندانپزشک تجویز شده است ، قابل کنترل است. مدت زمان بازیابی ایمپلنت های دندانی تقریباً 3-6 ماه است ، در این مدت ایمپلنت باید با استخوان فک در روشی که به نام استخوان سازی ادغام می شود ادغام شود. وقتی ایمپلنت های دندانی به طور کامل با فک جوش داده شوند ، دائمی و بادوام می شوند.

مرحله دوم قرار دادن یک تکیه گاه روی ایمپلنت دندان است. تکیه گاه از رشد بافت لثه روی ایمپلنت دندان جلوگیری می کند. در برخی موارد ، تکیه گاه همزمان با ایمپلنت دندان قرار می گیرد ، اما در موارد دیگر ممکن است پس از یکپارچه سازی ایمپلنت های دندانی انجام این مرحله ضروری باشد. زمان بازیابی برای قرار دادن تکیه گاه به طور کلی است 2-3 هفته دندانپزشک شما ظاهر دهان شما را برای سفارشی کردن تاج های جایگزین دندان یا یک بریج ایمپلنت آماده می کند. این ترمیم های نهایی در آخرین جلسه شما روی ایمپلنت جمع می شوند و جایگزینی طبیعی برای دندان از دست رفته شما ایجاد می کنند.

آیا باید ایمپلنت دندان انجام دهید؟

مطمئن نیستم که ایمپلنت دندان ارزشش را دارد یا نه؟ در اینجا برخی از مزایای اصلی ذکر شده است که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید

ایمپلنت دندان طبیعی به نظر می رسد

یکی از مهمترین مزایای کاشت ایمپلنت بازگرداندن قدرت جویدن است. اکثر بیماران تمایز بین دندان طبیعی و دندان ایمپلنت را درک نمی کنند. آنها معمولاً می توانند با آن بجویند. هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هیچ تفاوتی احساس نمی کنند.

کاشت دندان دائمی است

بر خلاف سایر جایگزینی های دندان که تنها تا ده سال یا بیشتر دوام می آورند ، ایمپلنت های دندانی می توانند برای یک عمر دوام بیاورند. ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده و به طور کامل با استخوان فک جوش می خورد. این زیست سازگار است ، به این معنی که غیر سمی است و توسط بدن رد نمی شود. بنابراین راه حل دائمی است.

ایمپلنت های دندانی می توانند از تحلیل استخوان جلوگیری کنند.

وقتی دندان های طبیعی خود را از دست می دهید ، توده استخوانی در فک خود را نیز از دست می دهید. فک شما برای حفظ جرم به محرکی نیاز دارد که هنگام اتصال دندان ها دریافت می کند. ایمپلنت دندان تنها جایگزین جایگزینی دندان است که باعث تحریک استخوان فک می شود و به شما امکان می دهد از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کنید.

کاشت دندان می تواند از افتادگی صورت جلوگیری کند.

افتادگی صورت یک اثر نامطلوب از دست دادن استخوان ناشی از از دست دادن دندان است. جایی است که قسمت پایینی صورت شروع به فروپاشی می کند و به آرامی فاصله بین نوک بینی و چانه را می بندد. در نتیجه چین و چروک در ناحیه دهان ، نازک شدن لب ها و تیز شدن چانه ، باعث می شود فرد بسیار بزرگتر از سن واقعی خود به نظر برسد.

مراقبت از ایمپلنت های دندانی آسان استبه

ایمپلنت های دندانی نیازی به خرید تجهیزات اضافی برای تمیز کردن یا مراقبت از آنها ندارند. نیازی به تهیه لیوان مخصوص ، پد تمیز کننده ، چسب یا نخ نخ نیست. شما باید مسواک بزنید و نخ دندان درست بکشید ، درست مانند دندانهای طبیعی خود.

ایمپلنت دندان می تواند زبان طبیعی را فعال کند

برخی از روش های جایگزینی دندان مانند پروتز دندان می تواند بر توانایی شما در تلفظ صحیح کلمات تأثیر بگذارد. از دست دادن دندان ها همچنین می تواند گفتار شما را مخدوش کند. از آنجا که ایمپلنت های دندانی درست مانند دندان های طبیعی احساس و عمل می کنند ، بر زبان شما تأثیر نمی گذارد.

با ایمپلنت دندان ، پوسیدگی دندان نخواهید داشتبه

دندانهای مصنوعی هنوز باید مراقبت شوند تا از تجمع باکتری در دهان و ایجاد عفونت جلوگیری شود. با این حال ، ایمپلنت های دندانی از این امر جلوگیری می کنند زیرا نمی توانند پوسیده یا آسیب ببینند. پس از انجام ایمپلنت دندان ، هرگز مجبور نخواهید بود به پوسیدگی دندان فکر کنید!

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

دندانپزشک یا سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان می توانند هزینه درمان ایمپلنت را در طول قرار ملاقات اولیه محاسبه کنند. هزینه های درمان ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

انواع ایمپلنت مورد نیاز

موقعیت دقیق ایمپلنت در استخوان فک

نیاز به اقدامات اضافی قبل از انجام عمل جراحی

برخی از بیمه نامه های دندانپزشکی می توانند درصد قابل توجهی از کل هزینه را پوشش دهند.

سایر جایگزین های جایگزین دندان ، مانند بریج ، می توانند هزینه کمتری داشته باشند. با این حال ، تمیز نگه داشتن آنها دشوار است و اغلب نیاز به تعویض و تعمیر مداوم دارند و بر هزینه کلی می افزایند. اگر فرد از ایمپلنت های دندانی به خوبی مراقبت کند ، می تواند مزایای طولانی مدت را به همراه داشته باشد.

خط پایین

ایمپلنت های دندانی دستگاههایی در استخوان هستند که جایگزین دندانهای طبیعی می شوند. میزان موفقیت ایمپلنت ها زیاد است و می تواند مزایای طولانی مدت را به همراه داشته باشد. بعد از اینکه فردی تحت ایمپلنت دندان قرار گرفت ، باید مسواک زدن و نخ دندان کشیدن با دندانهای طبیعی خود را ادامه دهد. دندانهای مصنوعی مانند دندانهای معمولی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. هرکسی که قصد درمان ایمپلنت دندان را دارد باید بدون در نظر گرفتن نیاز یا عدم نیاز به دندانپزشک خود مشورت کند.دیدگاهتان را بنویسید