آیا تا به حال روزهای تعطیل را بدون استفاده رها کرده اید؟ روزهای تصادفی در طول هفته را در آغوش بگیریدمثل ساعت بود: ۱ نوامبر، صندوق ورودی من پینگ می‌کرد. “یادآوری: زمان تعطیلات – از آن استفاده کنید یا از دست بدهید!” زمانی که در یک شرکت بزرگ‌تر کار می‌کردم، دو چیز داشتم: یک سیاست سفت و سخت تعطیلات و عادت به استفاده نکردن از آن. (و من به سختی تنها بودم، هم در آن شرکت و هم در سراسر آمریکا.)

مشکل تخصیص سالانه زمان تعطیلات (که در آغاز سال به صورت یکجا به دست می‌آید) این است که به جای یک سال پر از فعالیت، آن را احتکار می‌کردم و در انتظار برخی از برنامه‌های شگفت‌انگیز برای فوران خود به خود بودم. اواسط تابستان یا پاییز پر از سفر در اطراف نیوانگلند.

اما ببینید، 1 نوامبر فرا می رسد و من هنوز یک یا دو هفته فرصت دارم – و کار در بازاریابی، مرخصی گرفتن در Q4 آسان نبود. بنابراین، 31 دسامبر می چرخید و من بدون شک با سال و حداقل چند روزی که به معنای واقعی کلمه دستمزدی برای کار نکردن دریافت کرده بودم، خداحافظی می کردم، اما هنوز هم این کار را می کردم.

جدای از تلاش برای برنامه‌هایی که هرگز محقق نمی‌شوند، دلایل زیادی وجود دارد که من و خیلی‌های دیگر تمام وقت خود را مرخصی نمی‌گیریم، اما بیایید از راه‌حل من بگذریم: متعهد شدن در ژانویه به حداقل پنج روز مرخصی تصادفی در سراسر کشور. امسال. (پنج میانگین تعداد روزهایی است که من پشت سر گذاشتم، پس مشخص کنید چه عددی برای شما مناسب است.)

به جای دور انداختن روزها، چشمانم را می‌بندم (به صورت استعاری) و آنها را در هفته‌های تصادفی در طول سال پرتاب می‌کردم تا بعداً با چند هفته کاری کوتاه‌تر، خودم را غافلگیر کنم. آنها را انتخاب می‌کردم، درخواستشان می‌کردم، آنها را در تقویم می‌گذارم، و بعد فراموششان می‌کردم، مانند گذاشتن پول در جیب یک کت زمستانی برای بهار، یک سورپرایز شخصی برای ما که خاطرات کوتاهی داریم.

چند شغل جلوتر بروید و حتی مکان‌های کاری با سیاست‌های تعطیلات بسیار انعطاف‌پذیرتر، من همچنان روزهای تعطیلی تصادفی را برای خودم برنامه‌ریزی می‌کنم تا هفته‌ها را از بین ببرم. تعجب خواهید کرد که یک روز تعطیلات شخصی تصادفی چقدر دلپذیر است. با سال ها تجربه در انجام این کار اکنون، می توانم بگویم که هر روز هفته یک یا دو دلیل منحصر به فرد برای پرواز به همراه دارد، بنابراین اجازه دهید به اشتراک بگذارم:

مزایای مصرف PTO در هر روز مختلف هفته

دوشنبه

بزرگترین مزایای تعطیلات دوشنبه در واقع روز قبل است – یک یکشنبه کامل برای لذت بردن از یک روز کاری در سایه. این فرصتی است برای اجازه دادن به برانچ در طول شام و فرصتی برای آزمایش محدودیت های هر سیاست بی انتها برای میموزا. خوشحالم که آن را برای همه خراب می کنم.

برای هتل‌هایی که به جمعیت اوقات فراغت رسیدگی می‌کنند، یکشنبه‌ها اغلب ساکت‌ترین شب‌ها برای پذیرش هستند، بنابراین این شب‌ها می‌تواند یک شب عالی برای دسترسی بهتر و اغلب نرخ پایین‌تر باشد. به‌علاوه، اگر به سمت یک منطقه تفریحی رانندگی می‌کنید، در مسیر مخالف اکثر ترافیک قرار خواهید گرفت. بنابراین ترسناک های یکشنبه را رها کنید و به راحتی وارد هفته خود شوید و بدانید که در حال حاضر یک روز به پایان رسیده است. (یک نکته مفید: بسیاری از رستوران‌ها دوشنبه‌ها تعطیل هستند، پس حتماً بررسی کنید که آیا در حال برنامه‌ریزی استراحتی هستید که به غذاخوری بستگی دارد یا خیر.)

سهشنبه

اگر یک مدیر هستید یا تیمی دارید که بر اساس هر نوع برنامه هفتگی کار می کند، سه شنبه ها می تواند راهی عالی برای جدایی باشد. شما هفته در حالی که هنوز پنج روز پربار برای تیم خود دارید: دوشنبه در آنجا باشید تا همه را در پروژه‌ها و اولویت‌ها هماهنگ کنید، برای یک روز غوطه‌ور شوید و روز چهارشنبه به نیمه هفته برگردید.

اگر یک دونده معمولی در تعطیلات آخر هفته هستید، از انجام کارهای انفرادی شنبه صرف نظر کنید و آن زمان را برای دوستان و خانواده که احتمالاً در آخر هفته ها نیز رایگان هستند، با متوقف کردن لیست کارهای خود تا سه شنبه در اولویت قرار دهید (شما فروشگاه ها را بسیار آرام تر و خوب تر خواهید دید. -همچنین انبار شده است). به‌علاوه، دیدن مکان‌هایی که به نوعی فقط از دوشنبه تا جمعه باز هستند، در حالی که تمام روز در دفتر یا جلوی دوربین گیر کرده‌اید، عالی است.

رژیم لاغری سریع