آنچه خوردیم و دوست داشتیم


گاهی اوقات یکی از سخت ترین بخش های برنامه ریزی وعده های غذایی، فکر کردن به چیزهای جدید برای تهیه است. مجموعه هفتگی برنامه غذایی مدیترانه‌ای رژیم غذایی ما برای نشان دادن نمونه‌هایی از وعده‌های غذایی که خانواده ما درست می‌کنند، به همراه چند چیز که اخیراً دوست داشته‌ایم، طراحی شده است.

برنامه غذایی هفتگی رژیم مدیترانه ای ماما تعطیلات را از به اشتراک گذاشتن منوهای هفتگی خود حذف کردیم زیرا وعده های غذایی ما در همه جا بود! اکنون که سال نو فرا رسیده است و برنامه های ما تا حدودی به حالت عادی بازگشته است، به اشتراک گذاری بازگشته ایم!

اگر در اینجا تازه کار هستید (خوش آمدید!)، این مجموعه صرفاً برای به اشتراک گذاشتن ایده های غذایی الهام گرفته از رژیم مدیترانه ای طراحی شده است. سبک برنامه‌ریزی منو چیزی است که ما آن را «برنامه‌ریزی آزاد» توصیف می‌کنیم، زیرا صادقانه بگویم که همه چیز همیشه اتفاق می‌افتد و وعده‌های غذایی ما جابه‌جا می‌شوند، تغییر می‌کنند و غیره.


اگر به دنبال نکات یا اطلاعات بیشتری در مورد برنامه ریزی غذایی هستید، این پست های مفید را بررسی کنید –

یک یادداشت سریع قبل از اینکه برنامه غذایی این هفته را به اشتراک بگذاریم – صبحانه در خانه ما کاملاً استاندارد است، بنابراین من آن را در برنامه هفتگی لحاظ نمی کنم. ناهار برای بچه‌ها نیز حول محور غذای مورد علاقه‌شان می‌چرخد یا اگر در آن روز ناهار مدرسه می‌خرند، بنابراین من فقط برای ناهار خود در خانه برنامه‌ریزی می‌کنم. شنبه ها معمولاً برای ناهار یا شام بیرون غذا می خوریم، بنابراین آن روز را در برنامه غذایی باز نگه می دارم.

آنچه در این هفته خوردیم


یکشنبه

 • ناهار – دال کاری شده (از این کتاب آشپزی ریختن لوبیا) با تخم مرغ آب پز (من خودم را در آن درست می کنم قابلمه فوری) . بچه ها ساندویچ خوردند
 • شام – لازانیا (من فقط از دستور غذا در کنار جعبه ماکارونی لازانیا باریلا استفاده کردم)، سالاد سزار

دوشنبه

 • ناهار – سالاد نیکوز (از ما کتاب آشپزی رژیم مدیترانه ای آسان)
 • شام – در غذای تایلندی سفارش داده شد (در ابتدا قرار بود غذاهای باقیمانده بخوریم، اما من احساس خوبی نداشتم و واقعاً سوپ تام یام می خواستم)

سهشنبه

 • ناهار – باقیمانده سالاد نیکوز
 • شام – تاکوی گوشت خوک با لوبیا سیاه و برنج

چهار شنبه

 • ناهار – سیب زمینی شیرین پر شده با لوبیا سیاه (از ما کتاب آشپزی رژیم مدیترانه ای آسان)
 • شام – صبحانه (تخم مرغ همزده، نان تست گندم کامل، میوه تازه و سوسیس سیب مرغ از Trader Joes)

**چهارشنبه بچه های من درست قبل از شام ژیمناستیک می کنند، بنابراین آن شب همیشه یک شام آسان است زیرا ما در تنگنا هستیم.

پنج شنبه

 • ناهار – سالاد خرد شده (روگولا ریز خرد شده، پیاز قرمز، زردآلو خشک، بادام با روغن زیتون وینگرت)
 • شام – پاستا بانزا با صدف بخارپز (از Trader Joe’s)، پنیر پارمزان، زیتون کالاماتا، سیر و تکه های فلفل قرمز)، همراه با سالاد کیسه ای در کناره سرو می شود. بچه ها ماکارونی ساده و سالاد خوردند

جمعه

شنبه

ما برای شام بیرون رفتیم و فقط ناهار را از هر چیزی که در دست بود درست کردیم.

آنچه خوردیم و دوست داشتیم - برنامه غذایی رژیم مدیترانه ای هفته 3

چیزی که این هفته دوست داشتیم

فقط مجموعه ای از چیزهای تصادفی که این هفته دوست داشتیم. از دستور العمل ها گرفته تا محصولات جدید در فروشگاه.

 1. ترکیب ادویه الهه سبز
ترکیب چاشنی الهه سبز

این ترکیب چاشنی از Trader Joe’s در لیست عشق های ما در این هفته قرار داشت. این ترکیبی از پیاز، نمک، فلفل، سیر، پیازچه، پیاز سبز، اسفناج، لیمو و جعفری است.

چگونه از آن استفاده می کنیم – من عاشق ترکیب آن با روغن زیتون برای تهیه یک وینیگرت سریع یا حتی مخلوط کردن آن با ماست یونانی برای ایجاد طعمی برای سبزیجات هستم.

2. آب انار 100% شگفت انگیز POM

اسموتی انار چیا
دستور تهیه اسموتی انار چیا

ما این را دوست داریم آب انار. این ترکیب عالی از تارت و شیرین است. من و دن دوست داریم آن را به آب گازدار اضافه کنیم تا یک راه جشن برای ورود به آب مصرفی ما باشد. پسر من آن را فقط روی یخ با کمی آب معمولی روی آن دوست دارد تا آن را رقیق کند. در اسموتی ها هم عالی است. برای این فصل از سال عالی است زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

3. رطوبت ساز Levoit

ما از زمانی که پسرم کوچک بود و از آلرژی های فصلی بسیار بد رنج می برد، در خانه خود از دستگاه های مرطوب کننده استفاده می کردیم. پس از آزمایش انواع و مدل های مختلف، اخیراً این را خریداری کردیم رطوبت ساز Levoit و ما آن را دوست داریم! شما می توانید نه تنها دمای بخار، بلکه میزان رطوبت را تنظیم کنید، آن را روی یک تایمر قرار دهید، از کنترل از راه دور استفاده کنید و غیره.

ما برای هر یک از اتاق های بچه و اتاق خودمان هم یکی خریدیم. چیزی که باید برای هوای خشک زمستانی داشته باشید!

به دنبال ایده های بیشتر برای وعده های غذایی

برنامه های غذایی هفتگی قبلی ما را اینجا بررسی کنید –

اگر یک دستور غذا یا وعده غذایی الهام گرفته از رژیم مدیترانه ای دارید که عاشق آن بوده اید، لطفاً در زیر به اشتراک بگذارید. ما همیشه به دنبال دستور العمل های جدید برای امتحان هستیم.

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

آخرین ویرایش: 6 ژانویه 2022

رژیم لاغری سریع