آمریکا و متحدانش باید اوکراین را به توافق صلح آمیز با روسیه وادار کنند


آمریکا و متحدانش باید اوکراین را به یک راه حل مسالمت آمیز با روسیه وادار کنند

مجله نشنال اینترست در مقاله ای بر لزوم تشویق واشنگتن و متحدانش به کی یف برای دستیابی به توافق دیپلماتیک با روسیه تاکید کرد.


به گزارش مجله نشنال اینترست، دو کارمند سابق شورای امنیت ملی آمریکا به نام‌های «استیون سایمون» و «جاناتان استفنسون» در مقاله‌ای مشترک تاکید کردند که واشنگتن و متحدانش می‌توانند مقامات اوکراینی را به توافق دیپلماتیک با روسیه متقاعد کنند. در صورت امتناع، مجاری تسلیحاتی باید از این کشور قطع شود.


در این مقاله آمده است: “انتقال تسلیحات به کیف باید عامل اصلی ایجاد شرایط برای حل مسالمت آمیز اوضاع باشد.”


هر دو نویسنده تاکید کردند که ایالات متحده و ناتو باید به اوکراین روشن کنند که اگر فرصت دیپلماتیک وجود داشته باشد، انتظار دارند کیف از آن استفاده کند و اگر این کار را نکرد، می‌توانند کانال‌های عرضه تسلیحات را قطع کنند.


آنها نوشتند: اگر روسیه با مذاکرات موافقت نکند، واشنگتن و متحدانش ممکن است میزان تسلیحات به کی یف را افزایش دهند.


این مقاله خاطرنشان می کند که ایالات متحده به همراه شرکای اروپایی خود باید تمام تلاش خود را برای ارائه فرصت های دیپلماتیک بیشتر به کار گیرند.


در این مقاله همچنین آمده است که صلح و حل مناقشه باید به اولویت ایالات متحده و متحدانش تبدیل شود و ایالات متحده ابزار و تجربه لازم برای انجام این کار را دارد.


این دو مقام سابق شورای امنیت ملی ایالات متحده بر این باورند که در این مرحله یک اجماع نسبی وجود دارد که درگیری در اوکراین احتمالا با مذاکرات و توافقی مشابه مینسک پایان خواهد یافت.انتهای پیام/