آمازون در بحث FCC با ایلان ماسک بر سر طرح اینترنت اسپیس ایکس صحبت می کند


آمازون روز چهارشنبه به رگولاتورهای آمریکایی گفت که معتقد نیست قوانین دولتی در مورد میلیاردرهای اصلی تسلا و اسپیس ایکس که ماسک در مورد برنامه های رقیب اینترنت مبتنی بر ماهواره در حال بحث است ، اعمال می شود.

آمازون در یک سند خشن که در کمیسیون ارتباطات فدرال ثبت شد ، ماسک را متهم کرد که قوانین مختلف تحمیل شده از سوی دولت ، از جمله چندین الزامات اداره هوانوردی فدرال را نادیده گرفته است.

“چه پرتاب ماهواره با آنتن های غیر مجاز ، پرتاب موشک بدون تأیید ، ساخت برج های پرتاب غیر مجاز ، یا بازگشایی کارخانه ها با نقض دستورات ماندن در خانه ، رفتار SpaceX و دیگر شرکت های تحت هدایت ماسک یک دید کلی است: قوانین عبارتند از: آمازون نوشت: این برای مردم است و هرکسی که ادعای رعایت آن را دارد یا حتی به سادگی آن را درخواست می کند ، مستحق تمسخر و حمله شخصی است. ” اگر FCC ریاکاری را تنظیم کند ، SpaceX کمیته را بسیار مشغول خواهد کرد. “

اسپیس ایکس و تسلا روز چهارشنبه بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند. FCC و FAA از اظهارنظر خودداری کردند.

Project Kuiper آمازون ، 10 میلیارد دلار شبکه برنامه ریزی شده از بیش از 3000 ماهواره که اینترنت پرسرعت را در فضا ارائه می دهد ، با رقابت شدید شبکه Starlink اسپیس ایکس مواجه است.

جف بزوس
جف بزوس و ماسک بنیانگذاران آمازون نیز در تجارت پرتاب فضاهای خصوصی رقیب هستند.
گتی ایماژ

جف بزوس و ماسک بنیانگذاران آمازون در تجارت فضایی خصوصی رقیب هستند. Blue Origin Bezos تصمیم اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا مبنی بر امضای قرارداد فرود 2.9 میلیارد دلاری کاوشگر ماه با SpaceX را به چالش کشیده است.

در 25 آگوست ، آمازون از FCC خواست تا اصلاحات پیشنهادی SpaceX در طرح پیکربندی ماهواره ای خود را رد کند ، که به گفته وی قوانین FCC را نقض می کند و می گوید “تقریباً همه جزئیات کلیدی ناپایدار هستند.”

هفته گذشته ، اسپیس ایکس آمازون را متهم کرد که سعی کرده برنامه های اسپیس ایکس را در سند خود که در FCC ارائه شده است به تأخیر بیندازد و گفت که این “آخرین مورد در تلاش های جاری برای کند کردن رقابت” است.

ایلان ماسک از صفحه نمایش نصب شده روی صحنه کنفرانس دیده می شود
پروژه کایپر آمازون با رقابت شدید شبکه Starlink اسپیس ایکس مواجه است. ایلان ماسک در این باره در کنفرانس فناوری ژوئن در بارسلونا صحبت کرد.
کوربیس از طریق گتی ایماژ

SpaceX افزود: “SpaceX بیش از 1700 ماهواره مستقر کرده است ، اما آمازون حتی سعی نکرده است که تداخل فرکانس رادیویی و مسائل مربوط به بقایای مداری را که آمازون باید قبل از استقرار صور فلکی به آن توجه کند ، برطرف کند.”

اسپیس ایکس پیشنهاد کرده است که آمازون “به دلیل عقب ماندن از رقبای خود …

در گزارش آمازون آمده است: “همه شرکت های خصوصی که جرات می کنند اشاره کنند که SpaceX قوانین و مقررات را نادیده می گیرد ، فقط نام” ضد رقابت “هستند.”

دیدگاهتان را بنویسید