آمار کروناویروس: ردیابی اپیدمی در نیویورک


از ابتدای همه گیری ، اتاق خبر WNYC/Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 استفاده می کند. ما صفحه آمارهای COVID-19 خود را اصلاح کرده ایم تا بر مهمترین شاخص های سال دوم همه گیری COVID-19 تمرکز کنیم: واکسن ها ، سویه ها و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC/Gothamist از تلاش فوق العاده ای که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen برای حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول انجام داده اند قدردانی می کند.

متریک متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودار آمارهای کلیدی COVID-19 را در شهر نیویورک طی 90 روز گذشته ارائه می دهد. تابستان امسال ، با راه اندازی واکسن ، عفونت ها ، نرخ مثبت ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر به کمترین میزان خود از زمان شروع قرنطینه همه گیر در مارس 2020 رسیده است. با این حال ، پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، نرخ مثبت توسط کرنش دلتا افزایش یافت. این شهر در 14 آگوست یک میلیونمین مورد COVID-19 خود را ثبت کرد. اگرچه میزان مرگ و میر پایین است ، اما بستری شدن در بیمارستان در هفته های اخیر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس اخیراً با توجه به میزان مثبت آن کجا شکوفا شده است. نرخ مثبت تعداد آزمایشاتی را که نشان می دهد عفونت برگشت داده می شود ، اندازه گیری می کند. نرخ مثبت بالا به شما می گوید که ویروس در کجا سریعتر در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت/انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا (بیش از 5)) ممکن است نشان دهنده مکانی باشد که در آن فقط آزمایشات کافی برای همگام شدن با موارد خفیف و نه موارد شدید وجود دارد. از 19 آگوست ، نقاط مثبت در بسیاری از نقاط شهر افزایش می یابد. شهردار در 2 آگوست گفت که شهر دیگر از تصدیق برای هدایت تصمیمات سیاست استفاده نمی کند.

این نقشه بستری شدن های COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در برخی مناطق شهرهایی که افراد کمتری واکسینه شده اند بیشتر است.

بیشتر داده های شهر نیویورک پس از 3 روز منتشر می شود. داده های مربوط به آخرین تاریخ عموماً آزمایشی است. اعداد در هر تاریخ ممکن است کمی در طول زمان تغییر کند ، زیرا بخش ها با ورود تجمعات جدید داده های تاریخ های قبلی را تغییر می دهند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی به دلیل محافظت بالای جامعه دیگر نمی تواند گسترش یابد. این هدف در مورد COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا کشور در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با سکسکه زودهنگام به دلیل شرایط نامساعد جوی و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer آغاز شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم های رزرو آنلاین برای نیویورک های قدیمی پیشرفت را با مشکل مواجه کرده است. این راه اندازی در ابتدا بر روی کدپستی غنی و کم تنوع متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز هم به طور گسترده ای از مناطق مختلف متفاوت است ، از کمتر از 40 در مناطق بروکلین تا 100 in در Midtown. بر اساس داده های منتشر شده توسط این شهر ، نیویورک های واکسینه شده تنها 1 درصد از موارد ابتلا به کووید و مرگ و میر را در بین ژانویه تا اواسط ژوئن ثبت کرده اند.

واکسیناسیون روزانه تا پایان فوریه افزایش یافت و تأیید واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه نیز تا حدی تسهیل شد. از پایان ماه مارس ، تعداد شرکت کنندگان در آزمون جدید افزایش یافته است ، به طوری که مدارک جدید برای همه افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و 16+ اعطا می شود. جهش مشابهی پس از تأیید واکسن برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 آگوست ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دوز سوم واکسن COVID-19 بودند. طبق پیشنهادی که مقامات کاخ سفید در 18 آگوست اعلام کردند ، می توان دوزهای تقویت کننده را برای سایر بزرگسالانی که از 20 سپتامبر به طور کامل واکسینه شده اند ، تجویز کرد.

تقاضا در اواخر هر تمدید حقوق افزایش یافته و سپس کاهش یافته است. این الگو در کمپین های واکسیناسیون رایج است. غیرتمندترین افراد تنها کسانی را پشت سر می گذارند که برای شلیک خود عجله می کنند ، تردید می کنند یا دسترسی به آنها دشوار است ، یا کسانی که منابع لازم برای بازدید از سایت های واکسن را ندارند. تعلیق فدرال واکسن های جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) علیرغم این واقعیت که علت (ترومبوز غیر معمول) در نهایت بسیار نادر بود به کاهش کمک کرد. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند ترومب های غیر معمول ، Guillain-Barré یک بیماری بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

یک نظرسنجی ملی نشان داد که اعتماد به واکسن های جانسون و جانسون کاهش یافته است ، اما در مورد واکسن های Pfizer و Moderna همچنان بالاست.

پس از کاهش واکسیناسیون جدید در اوایل تابستان ، تعداد افرادی که اولین واکسیناسیون خود را انجام دادند از کمتر از 8200 نفر در روز 10 جولای به 16000 نفر در هفته 8 آگوست رسید. با گذشت زمان ، ما می توانیم تأثیر مشوق های نقدی ، تعهدات و سایر تصمیمات سیاستی را بر میزان واکسیناسیون و ترس عمومی از افزایش دلتا مشاهده کنیم. تا 19 آگوست ، 80،000 نیویورکی برای اولین تزریق خود یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده اند.

اگرچه مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن COVID-19 را به میلیون ها نفر ارائه کرده اند ، اما در برخی از مشخصات جمعیتی اصلی شکاف های زیادی باقی مانده است.

به طور متوسط ​​75 درصد نیویورکی های بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. با این حال ، هنوز 15 درصد کمتر از نرخ هایی است که در بریتانیا و اسرائیل در خارج مشاهده می شود. قدیمی ترین نیویورکی ها بسیار عقب مانده اند. کمتر از 60 درصد در 85 سال و بالاتر واکسینه شده بودند. سیاهان نیویورکی هنوز واکسینه نشده بودند ، اما نیویورکی های اسپانیایی تبار تقریباً سهم خود را از کل جمعیت به خود اختصاص داده اند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط واکسن COVID-19 نیستند.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس مقادیر زیادی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی ، همراه با دفاع ارائه شده از طریق ارائه واکسن ، موارد ، بستری شدن و مرگ و میر را کاهش می دهد.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که انتظار می رود مصونیت طبیعی و مبتنی بر واکسن اگر نه سالها طول بکشد. با این حال ، گونه های جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی مشاهده شده در بهبودی قبلی فرار می کنند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

تبدیل

ویروسها مانند هر میکروارگانیسم یا ارگانیسم دارای ژنوم جهش می یابند. ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای افرادی است که تا زمان صفر شدن عفونت واکسینه نشده اند.

نوع دلتا در هفته های اخیر غالب بوده است و در حال حاضر 97 درصد از مواردی را که بین 1 اوت و 7 آگوست رخ داده است تشکیل می دهد. شهر همچنین نسخه B.1.621 را به تعقیب و گریز اضافه کرد. این گونه کلمبیایی است که در اروپا مورد توجه قرار می گیرد.

تا کنون ، واکسن COVID-19 می تواند در مطالعات آزمایشگاهی ، از جمله نوع دلتا ، همه انواع را خنثی کند. انتظار می رود که عفونت های موفقیت آمیز ناشی از این گونه در افراد واکسینه شده نادر باشد و شواهد موجود نشان می دهد که بستری شدن کمتر و مرگ و میر در بین افرادی که کل دوره واکسن را مصرف کرده اند کمتر است.

اپیدمی نیویورک در طول زمان

این نمودار نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در تمام مناطق و شهرها تکامل یافته است.

همه گیری COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت در مقایسه با موج اول ، بخش هایی از نیویورک ، به جز پنج منطقه ، بیشتر مورد ضربه قرار گرفت ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد. موارد و موارد مرگ و میر در هر سه ایالت به دلیل شیوع گسترده واکسن ها به شدت کاهش یافته است ، اما اولی در حال احیا است. از 19 آگوست ، همه شهرستانها به جز شهرستانهای کانکتیکات و نیوجرسی و سه شهرستان نیویورک معیارهای CDC برای ماسک جهانی داخلی را برآورده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید