آمادگی هلال احمر گلستان پیرو هشدار هواشناسی/تمامی نیروها و توانمندی ها در آماده باش کامل است


آمادگی هلال احمر گلستان پیرو هشدار هواشناسی/تمامی نیروها و توانمندی ها در آماده باش کامل است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از آمادگی کامل نیروهای عملیاتی و تجهیزات امدادی پیرو هشدارهای هواشناسی برای وضعیت جوی استان خبر داد.


به گزارش ایلنا گلستان، قاسم غریب آبادی اعلام کرد: در پی اعلام هشدار نارنجی هوا برای ورود سامانه پرفشار و پربارش به استان و پیش بینی بارش باران، وزش باد نسبتا شدید و پیش بینی بارش باران، وزش باد نسبتاً شدید و نیروهای امدادی، نیروهای عملیاتی و امدادی سرخپوشان هلال گلستان در آماده باش هستند. سیل در استان


وی افزود: از روز پنجشنبه تا پایان هوای مساعد 107 امدادگر و نجاتگر استان در 16 مرکز امداد و نجات، 12 مرکز واکنش اورژانس شعبه، مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی مرکز استان، امداد هوایی مستقر می شوند. مرکز، پایگاه فرماندهی واکنش سریع، مرکز ANST (سگ های تجسس و نجات)، پست موقت بین شهری و ساحلی شهرستان گمیشان با 19 دستگاه آمبولانس و 11 خودروی امدادی برای پوشش حوادث احتمالی آمادگی کامل دارد.


وی بیان کرد: امدادگران استانی و پرسنل هلال احمر برای امدادرسانی به سیل در هفته گذشته برای حفظ آمادگی نیروها و امکانات در شهرستان ها ساماندهی شده اند و تجهیزات و نیروها آماده هستند. .


وی بیان کرد: به مردم توصیه می شود از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و حتی الامکان تا رسیدن شرایط مساعد جوی در جاده های کوهستانی تردد نکنند. مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت هلال احمر استان با شماره تلفن 112 آماده پاسخگویی به تماس های اضطراری استان های گران قیمت است.انتهای پیام/