آمادگی های لازم برای تزریق دوز مشابه واکسن کرونا در استان محیا


آمادگی های لازم برای تزریق دوز مشابه واکسن کرونا در استان محیا

استاندار لرستان با تاکید بر اجرای دوز تقویتی واکسن در استان گفت: اقدامات لازم برای اجرای دوز تقویتی واکسن کرونا در استان آماده است.


به گزارش ایلنا، فرهاد زویار روز شنبه ۲۴ مرداد در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا استان در جلسه ستاد ملی پیشگیری از ویروس کرونا، اظهار کرد: با تمرکز بر بررسی وضعیت کشور در رابطه با بیماری کرونا و تاکید بر رعایت دستورالعمل اقدامات بهداشتی به ویژه در ایام سوگواری ماه محرم انجام شد وی گفت: با توجه به روند خوب تزریق دوز اول و دوم واکسن امسال. استان از تزریق دوزهای تقویت کننده برای افزایش سطح ایمنی عمومی در برابر ویروس کرونا استقبال کرده است.


وی تصریح کرد: در جلسه امروز بر موضوع انتظار برای دوزهای واکسیناسیون مجدد واکسن کرونا تاکید شد و در این راستا تمامی امکانات فراهم شده تا مردم حتی در روزهای تعطیل نیز بتوانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.


استاندار لرستان ادامه داد: با توجه به افزایش نسبی بیماران و فوتی های ناشی از ویروس کرونا در کشور در هفته های اخیر، بسیار حائز اهمیت است که افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای، سالمندان و سایر گروه های سنی تزریق سوم و سوم را انجام ندهند. دوز چهارم بیشتر توجه کنید.


زاویار در خصوص رده بندی رنگ استان گفت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد، پلدختر، الیگودرز، بروجرد و دلفان در رنگ قرمز، سلش و کوهداش در رنگ نارنجی و سایر شهرها قرار دارند. در حالت زرد کرونا قرار دارد. کرد: با توجه به وضعیت استان در ارتباط با بیماری کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از همکاران خود در استان‌ها می‌خواهیم تا حد امکان از ماسک استفاده کنند و با پرهیز از تجمع، فاصله اجتماعی را رعایت کنند.


انتهای پیام/