آماده سازی غذا: راز یک رژیم غذایی کنترل شده


نویسنده: اوینا دل پیتزو

آماده سازی غذا ، که به سادگی به معنی آن است برنامه ریزی ، تهیه و طبخ غذا از قبل، به یک ابزار مرسوم در دنیای تناسب اندام و کاهش وزن تبدیل شده است. افرادی که از برنامه آماده سازی وعده غذایی منظم استفاده می کنند ، معمولاً سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند ، وزن خود را حفظ کنند یا وزن خود را حفظ کنند. همه وعده های غذایی شما از قبل پخته شده و اندازه وعده ها بر اساس اهداف شخصی شما تعیین می شود. بزرگترین مزیت تهیه وعده های غذایی این است که همیشه هنگام غذا خوردن غذای مناسب را در اختیار خواهید داشت. به جای اینکه در هنگام بروز گرسنگی بدون غذا گرفتار شوید ، می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

خودتان این کار را انجام دهید یا خدمات آماده سازی غذا استخدام کنید؟

اگر در زمان فراغت از آشپزی لذت می برید و یا نیاز به صرفه جویی در هزینه دارید ، کاندیدای ایده آل برای تهیه غذاهای خود هستید. اگر حوصله یا زمان آشپزی را ندارید ، راه حل هایی برای شما وجود دارد.

تهیه غذای شخصی به این معنی است که باید اهداف خود را با انواع غذایی که می دانید چگونه تهیه کنید مرتبط کنید. آگاهی از میزان مصرف غذای مورد نیاز یا ماکروهایی که به شما در رسیدن به اهداف شما کمک می کند و اگر مجبور باشید مرغ زیادی بپزید و نحوه پخت مرغ را بلد نباشید ، می تواند مشکل ساز باشد. به عنوان یک مربی شخصی ، من دارم مشتریان باتجربه ای که از مهارت های اولیه آشپزی برخوردار نیستند ، که می تواند مصرف پروتئین ماکرو را محدود کند.

استخدام خدمات آماده سازی غذا می تواند به مدیریت زمان شما کمک کند. من از طرفداران بزرگ کافه آرلت هستم ، که یک تجارت محلی محل زندگی من است ، اما با کمی تحقیق ، می توانید یک حرفه خوب در منطقه خود پیدا کنید. خدمات آماده سازی غذا از خرید و آماده سازی غذا برای شما مراقبت می کند و وعده های غذایی جداگانه را به صورت متناسب با غذا تهیه می کند. آنها همچنین تنوع زیادی در آشپزی به صورت عمده و خوردن غذای یکسان در هر روز ارائه می دهند.

خدمات مواد غذایی مانند Hello Fresh یک انتخاب دیگر است. آنها مواد اندازه گیری شده برای یک وعده غذایی خاص (صبحانه ، ناهار یا شام) و دستورالعمل تهیه آن را برای شما ارسال می کنند. این خدمات از انتخاب مواد اولیه و جستجوی دستور العمل ها حدس می زند و مانند خدمات آماده سازی غذا ، به طعم و مزه شما تنوع می بخشد.

تو بایددریا خدمات آماده سازی غذا؟

من به شدت شما را تشویق می کنم که از خدمات تهیه غذا استفاده کنید ، اما اگر مطمئن نیستید که مناسب شما است ، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید.

مزایای استفاده از خدمات:

 • شما زمان بیشتری برای فعالیتهای دیگری که می توانید در طول هفته انجام دهید ، مانند تمرینات طولانی تر ، کمک به تکالیف خانه ، پاسخ دادن به ایمیل ها ، انجام کارهای روزمره و گذراندن وقت با کیفیت با خانواده ، زمان بیشتری دارید.
 • شما همیشه آماده هستید ، این امر استرس تصمیم گیری در مورد آنچه در طول هفته بخورید را کاهش می دهد.
 • شما اندازه وعده ها را کنترل می کنید ، که به شما کمک می کند در محدوده برنامه غذایی خود بمانید.

معایب سرویس تهیه غذا:

 • آنها می توانند بسیار گران باشند ، از 10 تا 15 دلار در هر وعده غذایی.
 • برخی از شرکت ها می توانند با استفاده نکردن از مواد اولیه تازه کار خود را کاهش دهند.
 • بسته به طراوت مواد اولیه ، ماندگاری وعده های غذایی کوتاه است.

هنگام انتخاب خدمات ، بیانیه ماموریت شرکت را بررسی کنید و دریابید که آنها چه چیزی را نشان می دهند. من فقط از شرکت هایی استفاده می کنم که غذای تازه با مواد تازه تولید می کنند. همچنین از تازه بودن وعده های غذایی هنگام ورود اطمینان حاصل می کنم. من خدمات غذای یخ زده را توصیه نمی کنم ، زیرا انجماد غذا می تواند هرگونه نقص را پنهان کند. به عنوان مثال ، بو ، زیبایی بصری یا نمای قالب.

مورد تهیه غذا توسط خودتان

اگر قصد دارید غذاهای خود را تهیه کنید ، این جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید. با وجود اینکه من عاشق آشپزی هستم ، بعضی روزها راحت تر از روزهای دیگر است.

نکات مثبت آشپزی:

 • کنترل کامل غذاها و وعده های غذایی خود را در دست بگیرید.
 • پول زیادی پس انداز می کنید. پس از انجام محاسبه ، متوجه شدم که هزینه های آشپزی من بین 1.60 تا 3 دلار برای هر وعده غذایی است.
 • شما می توانید سریعتر به اهداف خود برسید زیرا شما مسئول مدیریت پیشرفت شخصی خود هستید.

در برابر تهیه غذا در خانه:

 • آشپزی به صورت عمده و خوردن یک غذا برای پنج روز متوالی می تواند خسته کننده باشد.
 • بسته به محدودیت های مجموعه دستور غذا ، ممکن است تنوع کمی در وعده های غذایی شما وجود داشته باشد یا اصلا وجود نداشته باشد.
 • شما به جای انجام کارهای دیگر ، ساعت ها را در آشپزخانه می گذرانید.

در نهایت ، تصمیم شخصی است. فقط شما می دانید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه چیزی می توانید هزینه کنید. من دریافتم که وقتی از ترکیبی از هر دو استفاده می کنم ، غذاهایم را تا جایی که می توانم آماده می کنم و بسته به میزان شلوغی هفته ام سفارش می دهم ، موفق هستم.

اکثر مردم در حال حاضر مبلغ قابل توجهی را صرف غذا خوردن در بیرون می کنند. اگر این شما را توصیف می کند با خودتان صادق باشید. وقتی خدمتی را استخدام می کنید ، می دانید که دقیقاً همان چیزی را می خورید که برای به حداکثر رساندن اهداف خود نیاز دارید. وقتی غذای خود را آماده می کنید ، می دانید که در هزینه خود صرفه جویی کرده و همیشه آماده خواهید بود. به این ترتیب ، وقتی دفتر پیتزا سفارش می دهد ، می توانید از وسوسه اجتناب کنید و یکی از غذاهای از پیش آماده شده خود را میل کرده و پیتزا را برای آخر هفته ذخیره کنید.


دیدگاهتان را بنویسید