آلرژی: علل ، علائم و درمان | ProHealthshine.Com


دلایلآلرژی و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد

آلرژی
علل ، علائم و درمان آلرژی

  • آلرژی چیست:

بدن انسان دارای سیستم ایمنی است.آلرژی هنگامی که مشکلی در این سیستم ایمنی به دلایلی وجود داشته باشد ، در معرض دید آنها قرار می گیرد. گاهی بدن ما سعی می کند از برخی اجسام مضر جلوگیری کند. و واکنش غیرمعمول بدن به مواد بی ضرر حساسیت است. واکنش های آلرژیک می تواند از واکنش های شدید گرفته تا غذا یا دارو متغیر باشد.در بعضی موارد، آلرژی این باعث می شود برخی مشکلات و در برخی موارد زندگی را دشوار می کند.

  • علل ایجاد حساسیت:

بسیاری از ما هیچ تصوری از آلرژی نداریم. ممکن است به دلایل مختلف حساسیت ایجاد شود. برای مثال:-

(1) علل بسیاری از بیماری های پوستی مانند تنگی نفس ، اگزما و غیره.
(2) یخ زدن گرد و غبار در خانه ، یکی از عوامل حساسیت به آسم. گرد و غبار در خانه حاوی کنه هایی است که اغلب به آن حساسیت دارند.
(3)احتمالات زیادی وجود دارد آلرژی به غذا برای نوزادان ، شیر گاو می تواند باعث خارش ، آسم و غیره شود. ماهی ، آجیل ، موز ، سیب ، انگور ، قارچ ، گندم ، تخم مرغ ، هندوانه ، پیاز ، سیر ، شکلات و حتی نوشیدنی های سرد نیز می توانند برای برخی افراد حساسیت ایجاد کنند.
(4)هوای آلوده ، گرده گل ، نیش حشرات ، داروها ،سیگار کشیدن ، محصولات حیوانی و غیره می توان این باعث می شود حساسیتی واکنش ها در بدن

  • علائم آلرژی:

انواع مختلف علائم به دلیل حساسیت قابل مشاهده استبرای مثال:-
عطسه مکرر ، سرماخوردگی ، خشکی گلو و زبان ، تب ، بسته شدن بینی ،خارش چشم ، قرمزی چشم و غیرهآلرژی این باعث می شود مشکلاتی مانند اسهال در معده ایجاد می شودبهگرمای بیش از حد می تواند مشکلات تنفسی را به دلیل حساسیت ایجاد کند. اگر به هر غذایی حساسیت وجود داشته باشد ، یک سری واکنش ها می توانند ظرف دو ساعت شروع شوند.


  • درمان آلرژی:

اگر علت این حساسیت با دقت تشخیص داده می شود ، بنابراین می توان آن را به راحتی درمان کرد. طبق توصیه پزشک ، استفاده از دارو اغلب می تواند آلرژی را از بین ببرد. با مصرف واکسن همراه دارو از موارد آلرژیک دوری کنید و آلرژی را از بین ببرید. تنها راه درمان بیماران آلرژیک حفظ سلامتی طولانی مدت است. بسیاری از مردم فکر می کنند حساسیت قابل درمان نیست ، اما اگر زود تشخیص داده شود ، امکان پذیر است رفتار آلرژی به طور کلی اگر درمان نادیده گرفته شود و بیماری ادامه یابد ، درمان آن دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید