آغاز طرح توسعه برنامه دانش بنیان وزارت بهداشت


آغاز طرح توسعه برنامه دانش بنیان وزارت بهداشت

معاون پژوهشی و فناوری ریاست جمهوری در آینده ای نزدیک از آغاز به کار طرح توسعه «پردیس دانش بنیان» وزارت بهداشت با دستور وزیر بهداشت خبر داد.


به گزارش ایلنا، یونس پناهی معاون پژوهش و فناوری رئیس جمهور با اعلام این خبر با اشاره به وبدا افزود: با توجه به محوریت شعار سال که مقام معظم رهبری آن را «تولید، دانش بنیان و اشتغال» نامیدند. دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن تاکید و اهتمام ویژه، بر لزوم توسعه فعالیت های دانش بنیان و ارتباط نزدیک و عملی بین دانشگاه، صنعت و جامعه؛ طرح توسعه اردوگاه دانش بنیان به طور جدی در این وزارتخانه آغاز شده است.


پناهی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این طرح در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خواهیم بود.


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: با عنایت به شتاب روزافزون توسعه علمی و فناوری در جهان و نیاز کشور به هدف گذاری مناسب در حوزه توسعه فناوری های نوین و استفاده از ظرفیت نخبگان. . نیروی انسانی در دانشگاه ها و مراکز علمی؛ فعالیت های اردویی برگزار خواهد شد.


پناهی افزود: باید با تلاش و برنامه ریزی موثر در حوزه توسعه دانش پزشکی و تولید تجهیزات پزشکی به خودکفایی کامل بیش از پیش رسید.


وی با اشاره به اینکه خودکفایی کامل جز با تلاش نخبگان، ایمان و روحیه جهادی کشور دور نیست، تصریح کرد: مسئولیت برنامه ریزان و تصمیم گیران در این زمینه فراهم کردن بسترهای توسعه و پیشرفت است. تعمیق دانش و ارزش آفرینی و ایجاد پایگاه ایجاد دانش بنیان در وزارت بهداشت می تواند یکی از اقدامات مفید و موثر در این زمینه باشد.


معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: ایجاد و توسعه مراکز دانش بنیان در کنار اهداف دانش بنیان – درآمدزایی و جلوگیری از ارزآوری، امید است. ما می توانیم تاثیر هرگونه تحریم فعلی و آینده را به طور کامل خنثی کنیم.انتهای پیام/