آغاز اجرای قانون پایانه های مغازه و سامانه مودیان/ تاکید رئیس جمهور بر اطلاع رسانی مزیت های اجرای این قانون


آغاز اجرای قانون پایانه های مغازه و سامانه مودیان/ تاکید رئیس جمهور بر اطلاع رسانی مزیت های اجرای این قانون

بر اساس قانون مصوب شورای اسلامی، پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان و با توجه به آماده‌سازی زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم به تدریج اجرا می‌شود.


به گزارش ایلنا، معاونان ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در جلسه عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی پس از ارائه گزارش رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر تامین موفقیت آمیز مایحتاج مورد نیاز. زیرساخت‌ها و سامانه‌های اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان، تصمیم گرفتند که این قانون به تدریج اجرا شود.


گزارش رئیس سازمان امور مالیاتی کشور حاکی است در دولت سیزدهم کاستی ها و وقفه های اجرایی این قانون جبران و زیرساخت های لازم با دقت و مجدانه فراهم شد و اکنون زمینه برای اجرا فراهم شده است. قانون پایانه های خرید و نظام مالیات دهندگان.


رئیس جمهور در این جلسه تاکید کرد: لازم است در خصوص ویژگی ها و مزایای اجرای این قانون به عموم مردم اطلاع رسانی و تبیین شود.


بر اساس این مصوبه قانونی، مشمولانی که برای عضویت در این سامانه دعوت می شوند، باید برای کلیه خرید و فروش کالا، فاکتور الکترونیکی صادر و یک نسخه از آن را به سامانه پایانه فروشگاه ارسال کنند. با اجرای این قانون ضمن افزایش شفافیت در اقتصاد، نظارت بر قیمت ها و اخذ مالیات بر اساس انصاف و بدون تبعیض در زنجیره تولید تا مصرف امکان پذیر می شود.


بر اساس مصوبه شورای اسلامی، دولت اجرای این قانون را از مودیان مالیاتی آغاز و با مشوق های لازم به طور کامل اجرا خواهد کرد.انتهای پست/