آزمون سلامت و تندرستی

گاهی اوقات به چالش کشیدن ذهنتان به همان اندازه سرگرم کننده است که به چالش کشیدن بدنتان. این آزمون سلامت و تندرستی را انجام دهید تا بدانید چقدر می دانید!

  1. پروتئین سویا بهترین راه برای عضله سازی است. درست غلط
  2. آرد گندم اصلاح ژنتیکی شده است. درست غلط
  3. آیا انجام دراز و نشست کامل یا کرانچ بهتر است؟ کامل / کرانچ
  4. با یک ساعت پیاده روی سریع چقدر کالری می سوزانید؟ 160، 360، 560، 760
  5. نوشیدن قهوه به کاهش وزن کمک می کند. درست غلط
  6. یک کشاورز یک محصول ارگانیک کلزا را در کنار یک محصول کلزا اصلاح شده ژنتیکی می کارد. برداشت ارگانیک ارگانیک می ماند. درست غلط
  7. محصولات ارگانیک هر سال فروش بهتری دارند. درست غلط
  8. محدودیتی برای تعداد مواد شیمیایی که کشاورزان می توانند در مزرعه ای در ایالات متحده استفاده کنند وجود دارد. درست غلط
  9. نوشابه های رژیمی به کاهش وزن کمک می کند. درست غلط
  10. یوگا بهترین ورزش است. درست غلط

پاسخ آزمون سلامت و تندرستی:

1. جالب اینجاست که این پاسخ اشتباه است. مطالعه اخیری که در دانشگاه مک مستر انجام شد و اخیراً در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، نشان داد که شیر بدون چربی برای عضله سازی در مردان بهتر از نوشیدنی سویا عمل می کند. از آنجایی که هر دو پروتئین سویا و شیر پروتئین کامل در نظر گرفته می شوند، دانشمندان دلیلی ندارند که چرا شیر تقریباً دو برابر نوشیدنی سویا توده عضلانی تولید می کند در مطالعه 10 هفته ای.

2. در حال حاضر گندم، چاودار و جو از نظر ژنتیکی اصلاح نشده اند. در سال 2004، درخواست کشت گندم تراریخته لغو شد و کانادا و ایالات متحده اکنون فقط گندم معمولی کشت می کنند. محصولات پخته شده ممکن است حاوی مواد دیگری باشد که از نظر ژنتیکی اصلاح شده اند. سویا با روغن، لسیتین و آرد خود که گاهی با آرد گندم مخلوط می شود، سهم عمده ای دارد. ذرت نیز از نظر ژنتیکی اصلاح شده است و می توان آن را به شکل شربت ذرت اضافه کرد.

3. اگر علاقه مند به تقویت عضلات شکم خود هستید، ورزش کرانچ ترجیح داده می شود. دراز و نشست دامنه کاملی از حرکت است که در آن آرنج‌های شما به صورت صاف روی زمین شروع می‌شوند و در نهایت به زانوهایتان دست می‌زنند یا از آن فراتر می‌روند. کرانچ یک دراز و نشست اصلاح شده است که سر و تنه شما را از روی زمین بلند می کند، اما در آن نقطه متوقف می شود. دراز و نشست هم عضلات پا و هم عضلات شکم را درگیر می کند و می تواند به کمر فشار وارد کند. کرانچ فشار کمتری به بدن وارد می کند. اکثر مردم آنها را خیلی سریع انجام می دهند. یک راه بهتر این است که به آرامی از روی زمین بلند شوید، موقعیت بالایی را نگه دارید، تا چهار بشمارید و به آرامی به سمت زمین پایین بیایید. اریب را می توان با حرکت مورب نیز استفاده کرد.

4. فردی با وزن 170 پوند، در یک ساعت پیاده روی 4 مایل در ساعت، 360 کالری را بسیار سریع می سوزاند. آنها معادل کدو تنبل Starbuck’s Pumpkin Spice Latte Whipped بزرگ (کوچکترین اندازه آنها) را می سوزانند. یا می توانید یک شیرینی کشمش دارچینی بخورید. اگر هر دو را می خواهید، باید یک ساعت دیگر پیاده روی کنید!

5. وقتی به قهوه فکر می کنید، معمولاً به کافئین موجود در قهوه فکر می کنید. اما زمانی که رژیم دارید، باید به اسیدیته قهوه فکر کنید. اسید برای دستگاه گوارش شما سخت است. نوشیدن قهوه، مخصوصاً اول صبح، مانند ریختن مقداری اسید مستقیم در معده است. هنگامی که خامه و شکر را اضافه می کنید، سیستم خود را برای پراکندگی و رقیق کردن مواد غیر مغذی سخت تر می کنید. بهترین چیزی که هنگام رژیم گرفتن (و زمانی که رژیم ندارید!) نوشیدنی چای سبز یا سفید است. چای سبز مقداری کافئین دارد اما سرشار از آنتی اکسیدان است که از رژیم غذایی حمایت می کند و برای سلامتی مفید است.

6. یک گزارش اخیر از استرالیا در مورد ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی صحبت می کند که به یک مزرعه نزدیک از محصولات غیر GMO و محصولات ارگانیک گسترش یافته و آنها را آلوده می کند. این کشاورز ارگانیک می گوید که بذرهای GMO نزدیک به یک مایل سفر کرده و 540 هکتار از زمین او را فتح کرده اند. او یک مزرعه ارگانیک تایید شده دارد و برای فروش در استرالیا و خارج از کشور حق بیمه دریافت می کند. گواهی‌دهنده ارگانیک در حال انجام تحقیقات رسمی است، اما به نظر می‌رسد که دولت استرالیا از صنعت GMO حمایت می‌کند و به سمت دیگری نگاه می‌کند. کلزا GMO قبلاً در استرالیا ممنوع بود، اما در مارس 2010 “ممنوع نشد”، زیرا معتقد بود که می تواند به طور ایمن از محصولات طبیعی جدا شود.

در نمونه دیگری از آلودگی متقابل، پرسی اشمایزر از ساسکاچوان، کانادا، توسط نمایندگانی از مونسانتو (سازندگان بذر کلزای دستکاری شده ژنتیکی) برای پرداخت «هزینه فناوری» به مونسانتو برای کشت محصولات GMO مورد بازدید قرار گرفت. پیچ و تاب غیرمعمول این داستان این است که پرسی محصولات را کاشت. محصول ارگانیک او به دانه های مزرعه دیگر آلوده شده بود. با وجود تهدیدها و ارعاب شدید شرکت میلیارد دلاری، پرسی تصمیم گرفت از مونسانتو شکایت کند و در سال 2008 بر مونسانتو پیروز شد. او نه تنها مجبور به پرداخت “هزینه” نبود، بلکه به مونسانتو دستور داده شد که هزینه تمیز کردن مزارع خود را نیز بپردازد.

7. درست است. در سال 1990، تجارت مواد غذایی ارگانیک با 1 میلیارد دلار شروع شد. در سال 2011، تجارت ارگانیک از 30 میلیارد دلار فراتر رفت و در آن سال 9.4 درصد رشد کرد. ارگانیک سریعترین بخش در حال رشد در صنایع غذایی است.

8. اشتباه است. محدودیت هایی برای مقدار یک آفت کش در غذا وجود دارد، اما محدودیتی برای تعداد آفت کش های مختلف مجاز در غذا وجود ندارد. این موضوع نگران کننده است زیرا برخی از این سموم با هم کار می کنند تا مواد سمی بیشتری را نسبت به مجزا تشکیل دهند

9. اشتباه است. طرفداران سلامت و تندرستی همگی به شما خواهند گفت که نوشابه های رژیمی به افزایش وزن کمک می کنند. یک مطالعه دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که نوشابه رژیمی با خطر مضاعف بیماری کلیوی مرتبط است. اسیدیته بالا (pH 3.2) با بروز بیشتر پوسیدگی دندان همراه است. اسید کربنیک موجود در کولا با اتصال کلسیم به مدت 10 ساعت، سیستم ایمنی را سرکوب می کند. شیرین کننده های مصنوعی با سرطان مرتبط هستند. همچنین اضافه کنید که بدن به کمبود کالری واکنش نشان می دهد و بعداً کالری «بیشتر» می خواهد، که متابولیسم شما را به هم می زند و باعث می شود بیشتر بخورید.

10. درست است. مطالعه ای در سال 2010 توسط دانشکده پرستاری دانشگاه مریلند، یوگا را با ورزش هوازی مقایسه کرد و محققان سلامت و تندرستی از نتایج شگفت زده شدند. یوگا در بهبود تعادل، انعطاف پذیری، قدرت، کاهش سطح درد در سالمندان، کاهش علائم یائسگی و کاهش سطح استرس پیشرو بوده است. محققان خاطرنشان کردند که این یک وضعیت “یا/یا” نیست. فضایی برای ورزش های یوگا و هوازی وجود دارد، پس کفش های پیاده روی خود را دور نیندازید!

امیدوارم از شرکت در این آزمون سلامت و تندرستی لذت برده باشید. اگر 9 تا 10 پاسخ صحیح دریافت کنید، شما یک استاد آزمون سلامت و تندرستی هستید! اگر 6 تا 8 پاسخ صحیح دریافت کنید، دانش آموز آزمون سلامت و تندرستی هستید و در راه یادگیری موضوعات مهم سلامت هستید. کمتر از 6 پاسخ صحیح و شما یک شرکت کننده در آزمون سلامت و تندرستی هستید و قطعاً باید در مورد مسائل بهداشتی که به شما مربوط می شود آموزش دهید.

رژیم لاغری سریع