آزادی ۹۱ زن زندانی با دستور رئیس قوه قضائیه پس از بازدید از زندان


    آزادی ۹۱ زن زندانی با دستور رئیس قوه قضائیه پس از بازدید از زندان

رئیس قاضی استان تهران در بازدید از کانون اصلاح و تربیت اظهار داشت که در پی بازدید از زندان نسوان و اعزام هیئت توسط رئیس کل دادگستری با عفو 91 مددجو موافقت کرده است. رئیس قاضی تهران.


به گزارش ایلنا، علی الکاسی در دومین روز از هفته قوه قضائیه که با عنوان «نهضت جهادی، تحول و تعالی قضایی» نامگذاری شده است، از کانون اصلاح و تربیت به ریاست هیئتی از قضات بازدید کرد.


رئیس قاضی استان تهران با حضور در واحدهای مختلف کانون اصلاح و تربیت با مددجویانی که به دنبال قتل بودند و به دلیل عدم شناسایی اولیای دم تصمیم نگرفته بودند، دیدار کرد.


دستور رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص مراجعین بلاتکلیف به دلیل عدم شناسایی والدین؛


در همین راستا القاصی به مدیرکل زندانهای استان تهران دستور داد تا تعداد مددجویان نگهداری شده در زندان یا کانون اصلاح و تربیت به دلیل عدم شناسایی والدین برای مراقبت ویژه را شمارش و گزارش دهد.


رئیس قاضی استان تهران با گرامیداشت هفته دادگستری گفت: زمانی که در یک موسسه آموزشی منشی دادگستری حضور دارد، همیشه این سوال پیش می آید که چرا با کسانی که مانند فرزند، برادر و خواهر هر یک از ما هستند مانند آنها رفتار می شود؟ باید اینطور باشد و اینکه این موضوع چه و چرا بیش از هر چیز به قوه قضائیه لطمه می زند.


وی خطاب به مددجویان مرکز آموزش و پرورش گفت: همه شما امروز با رعایت الزامات قانونی و شرایطی که در زندگی تان پیش آمده در این محیط نگهداری می شوید، در حفاظت از شما نقش داشته و به درستی ایفای نقش کرده و اقدامات لازم را انجام داده اید. مراقبت است و از حوزه خودمراقبتی غفلت نشده است.شاید شما را در این مجموعه ندیده باشیم.


القاصی در ادامه به زمینه جرم و جنایت در جامعه اشاره کرد و گفت: از جمله دلایل حضور هر یک از شما در این محیط بسته، ابتدا شما و سپس خانواده، جامعه و ذینفعان خود را می توان نام برد.


مراجعه به کانون اصلاح و تربیت فرصتی برای «ترمیم و اصلاح شخصیت و رفتار» است.


رئیس قاضی استان تهران حضور در یک مؤسسه آموزشی را فرصتی برای «بازسازی و اصلاح شخصیت و رفتار» مددجویان دانست و گفت: هر حضور شما در یک مؤسسه آموزشی به معنای مسیر موفقیت نیست. در آینده هیچکدام; بلکه مانعی واقعی برای شماست که رفتارهای فردی، خانوادگی و اجتماعی خود را مرور کنید و با اصلاح رفتارهای نادرست و غیرعادی مسیر تعالی فردی و اجتماعی خود را در جامعه طی کنید.


وی افزود: حضور هر یک از شما در کانون اصلاح و تربیت بر اساس فلسفه کانون، فرصت اصلاح شخصیت خود را دارید و یادآوری می کند که زندگی در جامعه تابع قوانین، مقررات و الزامات فردی و اجتماعی است که هر یک از اعضای آن جامعه باید رعایت کند


القاصی با تاکید بر اینکه همه افراد جامعه حق و در عین حال وظیفه دارند به حقوق دیگران احترام بگذارند، گفت: جرایم مددجویان در کانون های اصلاح و تربیت متفاوت است و برخی مرتکب جرایم خفیف و برخی مرتکب جرم می شوند. جنایات جدی تر شده اند. اما در نظر داشته باشید که با ارتکاب جنایاتی مانند سرقت در این سن، از بین خواهید رفت; بنابراین باید از فرصت مراجعه به کانون اصلاح و تربیت برای ترمیم و بهبود شخصیت و رفتار و ایفای نقش موثر و جامعه پسند استفاده کرد.


بستر مناسبی را برای بازگشت به جامعه و زندگی سالم فراهم می کند


رئیس قاضی استان تهران با تاکید بر اینکه زمینه بازگشت به جامعه و زندگی سالم برای تک تک مددجویان کانون اصلاح و تربیت فراهم است، گفت: متأسفانه عده ای بیدار نشدند و پس از خروج از کانون مرتکب جرایم سنگین تری شدند. مرکز تادیبی.” در نهایت مانع بازگشت آنها به جامعه شد و آنها را از زندگی سالم باز داشت.


القاصی در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: قوه قضائیه در انجام وظایف قانونی خود از هیچ گونه کمکی در جهت ترمیم و ارتقای شخصیت و رفتار مددجویان کانون اصلاح و تربیت جلوگیری نمی کند.


انتقاد از اقدامات تشریفاتی رئیس قاضی استان تهران در بازدید


رئیس قاضی استان تهران در حاشیه بازدید از کانون پرورشی با انتقاد از اقدامات تشریفاتی در بازدید از تالار طب، گفت: حضور تشریفاتی در کانون پرورشی و زندان ها به هیچ وجه بخشی از برنامه نیست. عملکرد. ; بلکه این حضور باید نتایج مفید و مؤثری داشته باشد.


وی همچنین به دستگاه قضایی همراه دستور داد برای تغییر وضعیت معیشتی در چارچوب قانون با مراجعین تک تک ملاقات کنند.


نتایج اجرای دستور رئیس کل دادگستری پس از بازدید از زندان نسوان


الکاسی با اشاره به دستور رئیس محترم قوه قضائیه در پی بازدید از زندان نسوان گفت: هیئتی با عنایت و نظارت جدی به دستور رئیس دادگاه به زندان اعزام شد و هیئت مدیره نتایج مثبت و قابل توجهی داشت.» .


رئیس قاضی استان تهران گفت: افراد زیادی برای آزادی مشروط اقدام کرده اند و درخواست آنها در حال بررسی ویژه است.


وی اذعان داشت: همچنین حدود 118 نفر درخواست عفو کردند که نهایتاً 91 نفر آن را تایید کردند و تمام نتایج و دستاوردهای بازدید رئیس محترم قوه قضائیه از زندان نسوان بود.


شایان ذکر است در بازدید رئیس قاضی استان تهران با آزادی 5 نفر از مددجویان که دارای شرایط قانونی لازم بودند توافق شد.


من باید بگویم؛ میرزایی مطلق معاون زندانهای استان، یحیی جعفری رئیس کل دادگاههای کشور و انقلاب تهران، جعفر دارابخانی قائم مقام رئیس، سیدرضا سجودی معاون فرهنگی و قضایی رئیس کل دادگستری و حجت الاسلام فیروزجاس حجت الاسلام فیروزجاس.


انتهای پیام/