آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده


    آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده

وزیر کشور با اشاره به اینکه کمک های بلندپروازانه به مناطق سیل زده در حال انجام است، گفت: اکنون کل کشور در آماده باش است و ظرفیت ها برای همه مناطق بسیج شده است.


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی درباره وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در کشور گفت: سیل تقریباً 18 استان از جمله مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد، تهران و… را درگیر کرده است. در بین استان های سیل زده بحمدالله مدیریت خوبی صورت گرفت و با اینکه بارندگی بسیار شدید بود اما مدیریت شد. به عنوان مثال در استان یزد که به طور معمول سالانه 40 میلی متر باران می بارد، در زمان سیل تقریباً 75 میلی متر باران بارید که این مقدار بسیار زیاد است. در سایر استان ها نیز همین گونه است.


وی با بیان اینکه در برخی مناطق مانند امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد مشکلات بیشتری داریم، گفت: البته در حال حاضر مشکل اصلی یزد آبگرفتگی معابر است. به ویژه در بافت تاریخی که معنای خاصی دارد که این اقدامات صورت می گیرد.


وحیدی با بیان اینکه آمار جان باختگان ما در سیل گسترده نبوده است، ادامه داد: در برخی استان ها تعداد کشته شدگان کمی داشتیم، شاید در همه استان ها سه تا چهار نفر بیشتر نبود، اما در دو نقطه امزاده داوود و فیروزکوه جان باختیم. تعداد تلفات کمی بیشتر بود، بنابراین آمار نهایی باید پس از تقسیم مفقودین به این دو نقطه گزارش شود. خوشبختانه مدیریت خوبی وجود داشت و مرگ و میر زیادی نداشتیم.


وی با اشاره به وضعیت امدادرسانی در استان های سیل زده گفت: امدادرسانی گسترده است و فرمانداران با تمام توان در همه مناطق در حال فعالیت هستند. فرمانداران، بخشداران و دهیاران، هلال احمر، نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه های مردمی و… بسیار فعال هستند و تقریباً در همه مناطق بسیج بزرگی داریم. همچنین عزیزان اداره راه نیز در جاده ها حضور فعال دارند. اکنون کل کشور در حالت آماده باش است و بسیج ظرفیت برای همه مناطق انجام شده است. مدیریت خوب بود علیرغم بارش شدیدی که بیش از پیش بینی داشتیم.


وزیر کشور گفت: امیدواریم مردم توجه داشته باشند و از رودخانه ها و مراکزی که احتمال وقوع سیل در آنها وجود دارد دوری کنند. در برخی مناطق رانش زمین داشته ایم. مثلاً در فیروزکوه مرزداران که روستایی است مشکل ما عمدتاً رانش زمین بود که برای مردم مشکل ایجاد کرد. مردم در روزهای حساس نیاز به مراقبت دارند و تبعیت مردم کمک بزرگی به مردم برای مدیریت بهتر است.


واحدی بیان کرد: همه مناطق هشدار داده شده، امکانات تا حد زیادی جمع شده است، مدیران مستقر و مشغول به کار هستند و امیدواریم این بارندگی ها به خوبی مدیریت شود و کمترین خسارت را به عزیزان و اموالشان وارد کنیم و بدون مدیریت شود. هر گونه مشکل


انتهای پیام/