آخرین قیمت مواد غذایی پس از عرضه / 6600 تومان افزایش قیمت شکر نسبت به سال گذشته


آخرین قیمت مواد غذایی پس از عرضه / 6600 تومان افزایش قیمت شکر نسبت به سال گذشته

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران قیمت برنج خارجی را از 24 تا 37 هزار تن و برنج ایرانی را از 60 هزار تن به 110 هزار تن اعلام کرد.


قاسمعلی حسنی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص بازار مواد غذایی، اظهار کرد: در حال حاضر بازار در ثبات و آرامش است و پس از آزادسازی قیمت ها شاهد شلوغی خرید مردم نیستیم.


وی افزود: اکنون شاهد مدیریت مصرف از سوی مصرف کنندگان هستیم و خریدهای تقلبی کاهش یافته و بازار روال معمول را تجربه می کند.


دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با تاکید بر اظهارات درباره افزایش قیمت نفت گفت: پس از آزادسازی قیمت ها در فروشگاه های زنجیره ای، روغن اشباع شده و مشکلی در عرضه و توزیع وجود ندارد و قیمت ها تغییر نکرده است.


وی درباره آخرین وضعیت قیمتی برخی کالاها نیز گفت: قیمت کالاهای اساسی بر اساس قیمت مصرف کننده تعیین شده توسط دولت است و قیمت خرده فروشی 20 هزار و 500 تن است.


حسنی با بیان اینکه قیمت نفت با همان نرخ مصرف دولتی فروخته می شود، گفت: بانک ها کنترلی بر قیمت آن ندارند.


وی قیمت برنج خارجی را از 24 تا 37 هزار تن و قیمت برنج ایرانی را از 60 هزار تن به 110 هزار تن اعلام کرد.


دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی همچنین گفت: حبوبات در فصل تابستان و گرما خورده نمی شوند و از 15 مهرماه بازار گرمی خواهند داشت.


وی گفت: “جنگ در اوکراین بر بسیاری از چیزها تأثیر گذاشته است و اکنون کل جهان در وضعیتی مشابه وضعیت ما قرار دارد و دولت و مصرف کنندگان منابع و هزینه ها را مدیریت می کنند.”


حسنی با مقایسه روند تغییرات قیمت ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: به عنوان مثال در مورد قیمت شکر از 11500 تومان در پایان خرداد سال گذشته به 18100 تومان افزایش 6600 تومانی داشته ایم. سال


وی همچنین با اشاره به نوسانات تقاضا تصریح کرد: تقاضا و مصرف سر جای خود است و تغییری نکرده و فقط از ضایعات و ضایعات کم شده است، در واقع مصرف در حال سیستماتیک شدن است.


انتهای پیام/