آثار تاریخی دامغان رصد شد


آثار تاریخی دامغان رصد شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان از اجرای طرح پایش کامل آثار تاریخی دامغان در پی بارندگی های اخیر و هشدارهای جوی خبر داد.


به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی قاسمی گفت: با توجه به بارندگی شدید و جاری شدن سیل اخیر در استان های مختلف کشور، نیروهای یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامگان عملیات خود را از پنجم مرداد با موضوع رصد آثار تاریخی.


رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان افزود: پایش آثار تاریخی با بازدیدهای میدانی، بررسی زهاب های آثار تاریخی شهرستان و انجام اقدامات حفاظتی لازم برای نجات و پیشگیری احتمالی انجام شد. آسیب به ساختمان ها


قاسمی با اشاره به هوشیاری بالای نیروهای امنیتی شهرستان در روزهای اخیر گفت: اقدامات پیشگیرانه از جمله پاکسازی و جمع آوری شاخ و برگ نهرها، ترمیم زه کشی ها و جاروکردن سقف ها برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به تک تک ساختمان ها انجام شد.


به گزارش ایلنا، شهرستان دامگان با قدمتی هفت هزار ساله دارای 2 هزار اثر تاریخی و فرهنگی است که تاکنون 400 اثر شناسایی و 134 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


انتهای پست/