آتش سوزی در نمایشگاه مبلمان


آتش سوزی در نمایشگاه مبلمان

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از آتش سوزی در نمای کامپوزیت یک نمایشگاه مبلمان در بزرگراه شهید ستاری خبر داد.


جلال ملکی نماینده سازمان آتش نشانی درباره جزئیات این حادثه به خبرنگار ایلنا گفت: ساعت 18:41 امشب آتش سوزی در یک ساختمان تجاری- اداری سه طبقه واقع در جنوب به وقوع پیوست. مسیر شمالی بزرگراه شهید ستاری نرسیده به خیابان خلیل. آبادی به سامانه 125 اطلاع رسانی شد.


وی با بیان اینکه آتش نشانان به همراه تجهیزات و تجهیزات آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: با توجه به ترافیک عصرگاهی، ستاد فرماندهی آتش نشانی سه ایستگاه از سه مسیر مختلف را به محل حادثه اعزام کرد.


نماینده سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: محل حادثه ساختمانی سه طبقه با شعبه بانک در طبقه اول و مغازه مبل فروشی در طبقات بالا بود. آتش از طبقه دوم نمای این ساختمان شروع شد و به طبقات بالایی نیز سرایت کرد. متأسفانه متریال نمای این ساختمان از جنس کامپوزیت است و همین امر باعث گسترش شعله های آتش به سرعت در نمای ساختمان شده است.


مکانیس با اشاره به اینکه با حضور به موقع آتش نشانان از سرایت آتش سوزی به سایر نقاط ساختمان جلوگیری شد، گفت: خوشبختانه بر اساس گزارش های دریافتی این آتش سوزی خسارتی به شعبه بانک وارد نکرد. در مورد نمایشگاه مبلمان خسارت عمده ای دیده نشد و فقط شعله های آتش به قسمت های کوچکی از نمایشگاه سرایت کرده بود و پنجره های طبقه دوم را ذوب کرده بود که بلافاصله کنترل و جلوگیری شد.


ملکی از بررسی و اعلام علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران خبر داد و گفت: مراحل پایانی عملیات و نقاط رصد انجام شده توسط آتش نشانان در حال حاضر در حال انجام است. این حادثه تلفات جانی و مصدومی نداشت.


وی درباره دود ناشی از این آتش سوزی نیز گفت: مواد مرکب به گونه ای است که هنگام آتش سوزی دود زیادی از آن خارج می شود. قرار گرفتن این ساختمان در بزرگراه پرتردد ستاری نیز به گونه ای بود که حساسیت به این آتش سوزی را افزایش می داد اما خوشبختانه این آتش سوزی به سرعت مهار و اطفا شد.


همچنین مجتبی خالدی نماینده سازمان امداد اورژانس کشور گفت: در پی گزارش آتش سوزی در نمایشگاه مبل در محدوده بزرگراه ستاری، دو دستگاه آمبولانس به مرکز اورژانس 115 اعزام شدند و نیروهای اورژانس در این محل مستقر خواهند شد. محل تا پایان عملیات اطفای حریق.انتهای پیام/